Реферат на тему: «Біологічна роль кисню»

...

Реферат на тему: «Біологічна роль кисню» 4.09/5 (81.74%) 46 голос[ов]

Реферат на тему: «Біологічна роль кисню»

Кисень являє собою найпоширеніший хімічний елемент на нашій планеті. У складі різноманітних з’єднань, головним чином силікатів, на його частку приходиться близько половини твердої маси земної кори. Прісні і морські води теж містять багато кисню, який складає майже 90% їх складу. А в атмосфері зміст кисню складає приблизно 20,95 % відносно до об’єму. Хімічний елемент під назвою кисень входить до складу більше ніж півтора тисяч з’єднань, відомих на нашій планеті.

В атмосфері Землі кисень почав накопичуватися в результаті життєвої діяльності первинних організмів, в основі існування яких полягав фотосинтез. Ці організми з’явилися на нашій планеті приблизно 2,8 мільярди років тому, а вже 2 мільярди років тому атмосфера містила приблизно 1% кисню. З відбудовою життя Земля перетворювалася в окисну і вже за 400 мільйонів років атмосфера планети отримала сучасний склад. Наявність на нашій планеті кисню відіграла значну роль у характері біологічної революції. Аеробний обмін за участю кисню виник достатньо пізніше анаеробного, в якому кисень вже не приймав участі.. однак, саме реакції, які відносяться до біологічного окислення, найбільш ефективні, ніж відомі з давнини енергетичні процеси гліколізу і шумування, саме вони постачають живі організми необхідною кількістю необхідної їм енергії. Винятком є облігатні анаероби, серед яких деякі паразити, для яких кисень є не живленням, а справжньою отрутою. Використання у процесах кисню, який має великий окислювальний та відновний потенціал, у якості кінцевого акцептора електронів, приймаючих участь у ланцюзі живлення дихальних процесів, привело з часом до виникнення сучасного механізму біохімічного дихання живих істот. Сьогодні цей механізм забезпечує необхідною енергією усі аеробні організми.

Крім того, кисень є основним біогенним елементом, що входить до складу більшості молекул усіх, найважливіших у нашому житті речовин.. ці речовини забезпечують правильне формування і структурування кліток, білків, вуглеводів, нуклеїнових кислот, ліпідів, а також великій кількості молекулярних з’єднань.

У хімічному складі кожної рослини або тварини кисню значно більше, ніж інших елементів. Його частка складає приблизно 70% від усього об’єму. Наприклад, м’язова тканина людини містить приблизно 16% кисню, кісткова тканина – близько 29%, а усього в організмі людини міститься 43 кілограми кисню при загальній масі тіла 70 кілограмів.

В організм людей і тварин більша частина кисню надходить через органи дихання, з водою і іншими рідинами. Добова потреба живої істоти у кисні визначається інтенсивністю обміну речовин. Ця інтенсивність залежить від маси усього організму, статі, віку, характеру харчування, зовнішніх умов та багатьох інших чинників.

У невеликій кількості кисень використовується у сучасній медицині. Наприклад, достатньо поширені кисневі подушки, які надають змогу деякий час дихати хворим, у яких виникли проблеми з легенями. Але треба мати на увазі, що тривале вдихання великої кількості кисня дуже небезпечне для здоров’я людини. Висока концентрація кисню у тканинах викликає утворення великої кількості вільних радикалів, які досить швидко порушують функції і структуру біологічних полімерів. Наприклад, так само, як і велика кількість кисню, на організм людини діє радіаційне випромінювання. Цікавий той факт, що зниження кількості кисню в організмі, яке значно нижче норми – гіпоксія, при великих дозах опромінювання має захисну дію. Так званий кисневий ефект сьогодні використовують у променевій терапії при боротьбі із злоякісними пухлинами. Знижуючи зміст кисню у навколишніх біля пухлини тканинах і збільшуючи його у самій пухлині, зменшують пошкодження ще здорових клітин. При деяких захворюваннях застосовується насичення організму киснем під підвищеним тиском – гіпербарична оксигенація.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

2 коментарі до “Реферат на тему: «Біологічна роль кисню»”
  1. Ольга сказав:

    Дуже корисна інформація, дякую

  2. Дядя Перд сказав:

    пук,пук,пук,пук,пук о даа…

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ шість = 7или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)