Підсуха Олександр Миколайович

...

Голосуйте за цей твір

Олександр Миколайович Підсуха народився 16 жовтня 1918 р. на Київщині в с. Ніжиловичі Макарівського району в родині сіль­ського коваля. Батько рано помер, тому дітей виховувала переважно мати. Не раз згадає про неї поет, виливши любов до найріднішої людини у віршованому романі «Поліська трилогія» (1962 р.) та в поемі «Материн заповіт» (1962 p.).

У 1939 р. О. Підсуха закінчив факультет англійської мови Харків­ського педагогічного інституту іноземних мов і працював викладачем Донецького індустріального інституту. В цей час і був на­друкований його перший вірш «Етюд».

Коли почалася війна, колишній викладач іде на фронт простим солдатом (спочатку сапером і автоматником), а потім стає кореспондентом дивізійної газети. Поетичної творчості О. Підсуха в цей час не залишає.

Після війни поет працює викладачем англійської мови у Київ­ському педагогічному інституті, потім стає відповідальним редакто­ром журналу «Дніпро», заступником голови правління Спілки пись­менників України, головою правління Товариства культурних зв’язків з українцями за кордоном.

Виходять збірки поезій О. Підсухи: «Солдати миру» (1948 р.), «Я хочу миру» (1949 р.), у 50 — 60 pp. з’являються друком українською і в перекладі російською мовою більше десяти його поетичних збірок.

Відомий О. Підсуха й своїми п’єсами «Кому кують зозулі» (1971 p.), «Недоспівана пісня» (1973 p.), «Переступи межу» (1987 p.).

Помер поет у 1990 р.


Завантаження...

Схожі твори

  • Мушкетик Юрій Михайлович Юрій (Георгій) Михайлович Мушкетик народився 21 березня 1929 р. в селі Вертіївці на Чернігівщині в родині вчителя. Дитинство пройшло у селі, де хлопчик спостерігав за початками колгоспного […]
  • Дмитро Павличко Дмитро Павличко народився 28 вересня 1929 р. в с. Стопчатові на Прикарпатті у багатодітній селянській родині. Початкову освіту отримав у польській школі в с. Яблунів, потім навчався в […]
  • Винниченко Володимир Кирилович Народився Володимир Кирилович Винниченко 16 (за старим сти­лем) липня 1880 р. в селі Веселий Кут Єлисаветградського повіту на Херсонщині (тепер Кіровоградська область). Батько його був […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


чотири + 1 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)