Перетворення характеристика образа Замза Грегора

...

Перетворення характеристика образа Замза Грегора 5.00/5 (100.00%) 1 голос[ов]

Перетворення характеристика образа Замза Грегора

Замза Грегор- головний герой новели. Прокинувшись після неспокійного сну, молодий комівояжер виявляє, що перетворився в комаха. “Лежачи на панцирно-твердій спині, він бачив… своїми коричневими, опуклими, розділеними дугоподібними лусочками живіт…

” Г. намагається не дивуватися случившемуся. Перетворення він уважає результатом утоми й нездужання. Вирішивши для початку піднятися з постелі, одягтися, поснідати, а вже потім осмислити що відбувається, він стикається з більшими труднощами: “потрібні були руки, щоб піднятися; а замість цього в нього було безліч ніжок, які не переставали рухатися й з якими він не міг подолати”. Замкнені двері, що розділяють кімнату Г. і приміщення, де перебували батько, мати, сестра Грета й керуючий (його прихід викликаний запізненням Г. на службу), заважає внести ясність у ситуацію.

“Усіх гнітила саме невідомість”. Безпомічний Г. , що намагається відкрити двері, не перестає вибачатися перед близькими й з жахом думає про звільнення й неможливість містити їх. “Йому робилося пекуче від сорому” (перед сімейством і насамперед перед сестрою, “яка мала повне право жити так само, як дотепер, – добірно одягатися, шити допізна, брати участь у скромних розвагах і насамперед грати на скрипці”).

Керуючий, що прийшов у жах від споглядання нового вигляду свого службовця, залишає будинок. Батьки не чують виправдань Г. – його голос походить на тваринне мукання. Сестрі важко повірити в те, що погано, що пахне істоту, що розносить по кімнаті клейкий слиз, – її любий брат Незабаром для догляду за Г. запрошують “величезну костисту жінку із сивими волоссями, що розвіваються,”. З його кімнати виносять меблі, вона поступово стає сховищем непотрібних речей. Робиться непотрібним для навколишніх і сам Г. Происшли з Г. метаморфоза – метафора отвергнутости й граничної самітності.

Батьки хочуть думати, що жахлива комаха не їхній син, “який давно б зрозумів, що люди не можуть жити разом з такою твариною, і пішов би сам”. Вони виключають його зі свого життя. Але Г. -комаха не перестала по-людські думати, почувати, страждати.

Його переживання своєї соціальної неспроможності переміняються пошуками тепла й турботи в близьких. Слухаючи гру сестри на скрипці, він “хоче дати їй зрозуміти, щоб вона пройшла зі своєю скрипкою в його кімнату, тому що ніхто не оцінить її гру так, як оцінить її він”; мріє про те, як “відкриються двері, і він знову, зовсім як колись візьме у свої руки справи сім’ї”. На відміну від класичного варіанта розвитку сюжету, де перетворення дає можливість входження в інший простір і єднання з ним, Кафка доводить до межі ситуацію покинутости й отвергнутости “іншого”, його відторгнення Смерть Г усі сприймають як полегшення


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


6 − = чотириили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)