Павлусь – відважний лицар і герой (за повість А.Чайковського “За сестрою”)


Павлусь – відважний лицар і герой (за повість А.Чайковського “За сестрою”) 4.68/5 (93.63%) 499 голос[ов]

Повість Андрія Чайковського «За сестрою» справила на мене неабияке враження. Перед нами постають ті звитяжні часи, коли українські козаки боронили свою рідну землю від турецько-татарської навали. Головним героєм цього твору являється п’ятнадцятирічний хлопчик Павлусь. Мене вразила його рішучість та відважність. Він є своєрідним героєм-богатирем із народних дум, адже він часто потрапляє, але потім знаходить вихід із таких ситуацій, які звичайному хлопчаку не під силу. Письменник дещо перебільшував фізичні можливості юнака, але він це робив для того, щоб показати нам, що такі молоді, але звитяжні герої – гордість неньки України. Образ Павлуся нас захоплює, викликає особливу симпатію; хочеться його наслідувати і бути хоч трішечки на нього схожим.

Хлопець вирушив в небезпечні і далекі мандри для того, щоб урятувати рідну сестру, яку він щиро любить. Ніщо не зупиняє Павла на шляху до виконання його основної мети. Його надихає сміливість і відважність козаків-запорожців, адже він вважається їх вихованцем. Хлопець хоче довести самому собі, що він є гідним жити на рідній землі поряд з цими звитяжними борцями з татарськими набігами. Його змушували важко працювати, намагалися продати, карали, але він зміг перенести ці випробування долі, навіть намагається допомогти іншим, адже він повинен знайти свою сестру і повернутися додому.

Андрій Чайковський не намагався ідеалізувати парубка, хоча й наділяє його кращими рисами, завдяки яким він викликає симпатію в читачів. Мене вразив патріотизм Павлуся, його жага до свободи і прагнення звільнити свою сестру. Його внутрішні монологи сповнені почуттями любові до рідної землі, вони пронизані душевною теплотою та м’якістю. Не принижують його і хитрість та обман, до яких він вдається, щоб збити з пантелику татарина, який повертав юнака до Сулеймана. Це виправдано тим, що він поставив собі за мету будь-яким шляхом визволити свою сестру Ганнусю із неволі.

Я думаю, що образ Павлуся справив враження не лише на мене, а й на моїх однокласників, адже він показує нам яким маєбути справжній патріот своєї землі, як потрібно любити свій рідний край і свою родину.

Схожі твори

Коментарі

13 коментарів до “Павлусь – відважний лицар і герой (за повість А.Чайковського “За сестрою”)”
 1. Катя сказав:

  )))

 2. Тетяна сказав:

  Дякую!Я це бронюю!Прошу більше не списуйте мої однокласники!

 3. Тетяна сказав:

  Дякую за інформацію! Я не ваша однокласниця))) Ви мені дуже допомогли

 4. Мілена сказав:

  Гарний твір)) Дуже гарний))) Дякую буду зберігати у папці патріотичних творів.

 5. Андрій сказав:

  бронюю

 6. наташа сказав:

  БРОНЮЮ!!

 7. онлайн сказав:

  супер tvir

 8. полина сказав:

  не плохо

  • я сказав:

   ничо се “не плохо”, сама такое напиши, время потрать, а потом говори “не плохо”.Полиночка.

 9. валерия сказав:

  Бронь

 10. Мар'яна сказав:

  Бронюю!!!! Однокласники не списуйте!!!

 11. дмитрий сказав:

  НОРМ

 12. Ярослав сказав:

  Бронюю!!!7-б не списуйте катя таня и тд

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


два − 1 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)