Не роби іншому того, чого не бажаєш собі

...

Не роби іншому того, чого не бажаєш собі 4.75/5 (95.04%) 117 голос[ов]

Ми живемо у суспільстві, де всі люди тим чи іншим чином пов’язані один з одним. Тому, я цілком погоджуюсь із думкою, що кожен з нас не повинен робити іншим того, чого не бажає собі.  

Довести свою думку я хочу наступними аргументами. По-перше, все у нашому світі взаємопов’язане, і те, що ми робимо неодмінно повертається до нас. По-друге, народна мудрість говорить: «Стався до інших так, як хочеш, щоб ставились до тебе».

Яскравим прикладом я вважаю твір Івана Нечуй-Левицького «Кайдашева сім’я». Маруся Кайдашиха мала чудових синів, які  привели у батьківський дім своїх наречених. Старший син Карпо – сильну та хазяйновиту Мотрю, а молодший Лаврін – ніжну та тендітну Мелашку. І все було б добре, коли б Маруся не почала своїм жахливим поводженням змушувати невісток тяжко працювати і при кожній нагоді дорікати їм сварливими гіркими словами. Спочатку молодше покоління мирилося з цим, але згодом всі у будинку стали ворогами і до Марусі повернулася вся та злість та ненависть, що вона не так давно виливали на інших.

Для наступного прикладу я б хотіла навести приклад з власного досвіду. Я помітила, що коли я ставлюся до інших зневажливо та іноді роблю людям зле, то це все повертається до мене в більшій мірі. Це не означає, що повернеться зло саме від тієї людини, якій я його вчинила, а це може відбутися через великий проміжок часу від зовсім незнайомої людини. Та коли ж навпаки, я допомагаю комусь в якійсь справі, чи просто даю влучну пораду, то люди теж починають з вдячністю ставитися до мене і коли вже в мене якась незгода, то вони неодмінно підтримають і допоможуть.

Отже, зло зроблене людиною, неодмінно повернеться. Тому так важливо робити іншим добро і тоді воно повернеться до нас. Але потрібно щоб це було не у вигляді обов’язку,  тому що лише щирі вчинки, які йдуть від самого серця, приносять задоволення і користь для кожного, і для того, хто дарує це добро, і для того, хто це добро приймає. 


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

2 коментарі до “Не роби іншому того, чого не бажаєш собі”
  1. наташа сказав:

    qwwe

  2. Катя сказав:

    Добрий твір!

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


сім − = 2или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)