Мушкетик Юрій Михайлович

...

Голосуйте за цей твір

Юрій (Георгій) Михайлович Мушкетик народився 21 березня 1929 р. в селі Вертіївці на Чернігівщині в родині вчителя. Дитинство пройшло у селі, де хлопчик спостерігав за початками колгоспного життя, сприймав своїм серцем одвічні селянські цінності. Пережив роки війни, враження від яких лягли в основу дилогії — повістей «Вогні серед ночі» та «Чорний хліб».

1925    р. Ю. Му шкетик закінчує філологічний факультет Київсь­кого університету. У студентські роки цікавиться історією.

1926    р. виходить перша книжка Ю. Мушкетика — повість «Се­мен Палій», а 1956 р. з’являється роман «Гайдамаки». У творчості письменника захоплює історична тематика, що не була такою попу­лярною у 50-х роках.

1964 р. — написаний роман «Крапля крові», роман сучасності, у якому на двобій стають дві неординарні людини. У наступному ро­мані «Останній острів» (1969 р.) письменник продовжує розробляти проблему взаємодії і взаємообумовленості людини й суспільства.

1970—1974 р. — працює над історико-патріотичним романом «Яса ».

У воєнному романі «Жорстоке милосердя» (1973 р.) та повісті «Старий у задумі» Ю. Мушкетик шукає шляхів розгортання ча­сового простору художнього твору за допомогою занурення в час минулий.

До теми особистості письменник знов повертається у повісті «Біль», написаній у 1978 р.

Морально-етичні проблеми порушує він і у наступних творах: ро­манах «Позиція» (1979 р.) та «Вернися в дім свій» (1981 p.). Продовжують цю низку твори «Віхола» (1983 p.), «Рубіж» (1984 p.), повісті «Обвал» (1985 р.) та «Літній лебідь на зимовому березі» (1989 p.).

Займається Ю. Мушкетик і культурницькою діяльністю. Зокре­ма, діяльністю товариства української мови ім. Тараса Шевченка.

Сучасна проблематика відображена у романі «На брата брат» (1995 p.).

Закоханий в історію, Ю. Мушкетик водночас залишається пись­менником актуальної сучасної тематики, намагається розібратися в проблемах сьогодення, розплутати клубки людських взаємин, вирі­шити проблему співвідношення особистості і суспільства. Знання ж історії і заглиблення в неї допомогає якнайкраще зрозуміти головні проблеми сьогодення.


Завантаження...

Схожі твори

  • Дмитро Павличко Дмитро Павличко народився 28 вересня 1929 р. в с. Стопчатові на Прикарпатті у багатодітній селянській родині. Початкову освіту отримав у польській школі в с. Яблунів, потім навчався в […]
  • Підсуха Олександр Миколайович Олександр Миколайович Підсуха народився 16 жовтня 1918 р. на Київщині в с. Ніжиловичі Макарівського району в родині сіль­ського коваля. Батько рано помер, тому дітей виховувала переважно […]
  • Гребінка Євген Павлович Народився Євген Павлович Гребінка 21 січня (2 лютого) 1812 р. поблизу Пирятина на великому хуторі Убєжище. Родинний маєток звичайно називали просто Яром, жило в ньому всього двадцять душ […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


один − = 0или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)