Моя майбутня професія


Моя майбутня професія 3.39/5 (67.72%) 114 голос[ов]

Кожен з нас хоча б раз у житті замислювався над тим, ким хоче стати у майбутньому, з чим пов’язати свою долю. Довго думаючи і сперечаючись, перегорнувши безліч сторінок літератури для абітурієнтів, відвідавши майже всі вищі навчаль­ні заклади рідного міста, багато хто все одно не бачить себе у майбутньому. Як же страшно помилитися у виборі майбутньої професії! Саме цей крок дуже важливий для розвитку подій нашого життя, і саме він може стати вирішальним.

Іноді люди, не віднайшовши того, чого прагне їхня душа, присвячують себе якійсь справі. Чи правильно це? Чи стануть вони справжніми фахівцями, майстрами своєї професії? Чи принесуть своїми діями користь суспільству?

Мені хочеться стати справжнім майстром тієї професії, яку я оберу. Але погодьтесь, це нелегка справа. Я вважаю, що майстер — це той, хто знайшов покли­кання у роботі, займається «сродною працею», як говорив великий Г. Сковорода.

Нещодавно я прочитала в газеті статтю про вибір професії, в якій автор вка­зував на три ознаки справжнього майстра своєї справи. Першою він назвав високе професійне вміння, тобто досконале володіння своєю професією. Друга — це творче ставлення до праці. А третя (найголовніша) — бути корисним для людей. Я цілком згодна з цими критеріями. І раніше, чесно кажучи, навіть не мір­кувала над питанням: що таке майстерність?

Іноді замислююсь над тим, чи потрібна ота користь людям? Можна ж просто працювати — і більш нічого; Навчився робити своє діло — і роби. Аби платили побільше. Але не все так просто. Праця будь-якої людини повинна бути корис­ною. Хіба не приємно, коли твій труд потрібен іншим?

Знайти своє покликання — значить виявити себе у праці, яка найкраще від­повідала б складові твоєї душі, інтересам, способу життя. Потрібно правильно обирати професію, відчувати свої нахили, навчитися об’єктивно оцінювати се­бе і свої можливості. Це, на перший погляд, просто, а насправді — немає нічого складнішого.

Що стосується мого вибору, то кожного разу мої думки, інтереси, погляди на життя змінюються. Іноді я і сама себе не можу зрозуміти. На даний момент хо­тілося б присвятити своє життя психології — лікувати душі людей. Але в той самий час мене охоплює страх: чи впораюсь я з цим, чи зможу досягти професійної майстерності, чи буду корисною людям? Для мене це найголовніше. Без цього не бачу сенсу взагалі будь-що починати.

Та пройде ще багато днів, поки школа відчинить для мене браму у доросле життя і вкаже на широкий шлях моєї долі. У мене ще є час вирішити для себе, ким же бути. Але я впевнена в одному: три складові справжнього майстра я обов’язково втілю у свою професію!

Схожі твори

  • Любов до Батьківщини — одна з найбільших чеснот Батьківщина — найдорожче, що є в людини. Але у кожного вона своя — спекотна африканська країна, пустельна Австралія, гордовита Америка, маленьке європейське графство. Кожному мила своя […]
  • Твір на тему: «Зимові свята у моїй сім’ї» Сучасні українські сім’ї зустрічають та проводять зимові свята майже однаково, і про них досить складно скласти цікаву розповідь. Ми стали забувати про стародавні традиції святкування […]
  • Усе моє багатство — моє добре ім’я Часто кажуть: «Не посором свого імені», «Бережи своє добре ім’я», «Бережи честь змолоду». Ці прості і звичні вислови приховують глибокий філософський зміст. Поняття честі супроводжувало […]

Коментарі

2 коментарі до “Моя майбутня професія”
  1. Yulia сказав:

    Нот бед.

  2. Tatianashehovcova сказав:

    Очень хорошее сочинение

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


два + = 9или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)