Маланюк Євген

...

Голосуйте за цей твір

Євген Маланюк народився 20 січня 1897 р. в с. Ново-Архангельське на Херсонщині. Батько його був із чумаків, осілих запорожців. Дід замолоду чумакував. Мати була дворянського походження, батька ж сам Маланюк називав «українським інтелігентом». Батько співпра­цював у різноманітних часописах, був режисером, учителював, але постійного заняття не мав.

Євген Маланюк здобув середню освіту у реальній школі Єлисаветграда, разом з ним учився Юрій Яновський.

Навчався в Петербурзькому політехнічному інституті. На почат­ку Першої світової війни був мобілізований до війська, закінчив Київ­ську військову школу й отримав офіцерське звання, ставши началь­ником кулеметної команди 2-го Туркестанського стрілецького полку на Південно-Західному фронті. Потім служив в оперативному відділі Генерального штабу.

1921—1923 pp. — Є. Маланюк перебуває у польських таборах для інтернованих осіб.

Після цього навчається у Подебрадській академії, отримує дип­лом інженера, працює у Польщі. З Варшави переїздить до Праги, потім до Мюнхена, а в 1949 р. виїздить до США.

За цей час він видав не одну поетичну збірку:

1923 р. — «Озимина. Альманах двох», Калуш.

1925    р. — «Стилет і стилос», Подебради.

1926    р. — «Гербарій», Гамбург.

1930 р. — «Земля й залізо», Париж.

1934 р. — «Земна мадонна», Львів.

1939 р. — «Перстень Полікрата», Львів.

1943 р. — «Вибрані поезії», Львів, Краків.

1951 р. — «Влада», Філадельфія.

1954 р. — «Поезії в одному томі», Нью-Йорк.

1959 р. — «Остання весна», Нью-Йорк.

1964 p. — «Серпень», Нью-Йорк.

По смерті поета виходить у Мюнхені його книжка «Перстень і посох» (1972 p.).

Есеїстику Євгена Маланюка, що виходила в різних емігрант­ських українських виданнях, зібрано в двох томах «Книги спостере­жень», що видана у Торонто 1962 року.

Основною проблемою, яка цікавила українського поета була про­блема національного самоусвідомлення, національної гордості, само­визначення. У світоглядному плані його поезія і проза становлять єдине ціле.

Україна у Є. Маланюка — це «Степова Еллада», уособлена в обра­зах жінки: Мадонни й Антимарії, коханої і розпусниці, святої і відьми. Це міфологічний простір, що існує в іншому просторі і часі, існує не за звичайними людськими законами.

Є. Маланюк створює власну філософію історії, особливо історії української. Це історія, якою рухають біблійно-міфологічні сили.

Найвищими цінностями для Маланюка-поета і людини були по­няття патріотизму, національної гордості, вірності своїй землі, дар­ма що він знаходився за її межами. Тому такі поетичні рядки звертає він до Батьківщини, завжди писаної з великої літери.

Усе своє життя в еміграції Є. Маланюк уважно стежив за поді­ями в рідній Україні, тому його творчість є живим відгуком на ці події.


Завантаження...

Схожі твори

  • Юрій Яновський Юрій Яновський народився 27 серпня 1902 року в с. Нечаївка (хутір Майєрове) Компаніївського району Кіровоградської області у селянській родині. Коли хлопцеві не було ще й шести років, […]
  • Іван Багряний Іван Багряний (справжнє прізвище Лозов'яга) народився 2 жовт­ня 1906 р. в селі Куземині на Полтавщині. Вчився у церковнопарафіяльній школі в Охтирці, потім у вищій початковій школі, у […]
  • Ліна Костенко Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 р. в містечку Ржищеві на Київщині. Навчалася у школі. У кінці 40-х pp. вступила до Київського педагогічного інституту, але скоро розчарувалася у […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


8 + = шістнадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)