Ліна Костенко

...

Ліна Костенко 2.00/5 (40.00%) 1 голос[ов]

Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 р. в містечку Ржищеві на Київщині. Навчалася у школі. У кінці 40-х pp. вступила до Київського педагогічного інституту, але скоро розчарувалася у сис­темі навчання цього закладу. З 1953 р. вона вчиться у Літературному інституті ім. Горького в Москві. Закінчила інститут 1956 р.

Перша збірка поетеси вийшла 1957 p., називалася вона «Проміння землі», за нею з’явилися збірка «Вітрила» (1958 р.) та збірка «Мандрівники серця» (1961 p.).

А далі Л. Костенко не могла видати жодну зі своїх поетичних збірок, зникли її вірші й зі сторінок періодичних видань. Але саме в цей час була написана легендарна «Маруся Чурай», поема «Берес­течко». Після довгих років «поетичного карантину» у 1977 р. вихо­дить збірка «Над берегами вічної ріки», а в 1980 р. — збірка «Не­повторність». Ліна Костенко повернулася до читача.

1987 р. з’являється збірка «Сад нетанучих скульптур».

Творчість Ліни Костенко — приклад шляхетного служіння по­езії. Вона не женеться за зовнішньою складністю, яка інколи, на жаль, прикриває бідність думок. Простота і щирість почуття — ось визна­чальні риси кожного її вірша. Вірш не можна наповнити неправдою, вдаваним переживанням, душа, як говорив російський поет, «повин­на працювати».

Мені не треба слави ані грошей, ані щоб сильний світу похвалив…

У віршах Ліни Костенко багато трагічного, але це не безвольне страждання, це духовне очищення і самовдосконалення.

Поезія Ліни Костенко масштабна, строката у зображенні мінли­вості і багатобарвності життя народу. Її володіння словом, уміння відчувати поетичний час та простір, змішуючи іноді ці поняття за тільки їй відомими законами, просто вражаючі. Кожен вірш — наче окремий музичний твір, у якому жоден звук не порушує гармонії.


Завантаження...

Схожі твори

  • Маланюк Євген Євген Маланюк народився 20 січня 1897 р. в с. Ново-Архангельське на Херсонщині. Батько його був із чумаків, осілих запорожців. Дід замолоду чумакував. Мати була дворянського походження, […]
  • Малишко Андрій Самійлович Андрій Самійлович Малишко народився 14 листопада 1912 року в с. Обухові на Київщині. Батько його був селянином, який інколи підроблював шевством та ходив на заробітки. Дітей у родині було […]
  • Василь Барка Василь Барка народився на Полтавщині. Закінчивши вчитель­ський технікум, працював за фахом у Донбасі, потім на Північному Кавказі. 1930 р. — у Харкові виходить поетична збірка «Шляхи», […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ п'ять = 8или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)