Квітка-Основ’яненко Григорій Федорович


Голосуйте за цей твір

Народився Григорій Федорович Квітка (Квітка-Основ’яненко) в селі Основа (тепер частина Харкова). Виростав він в атмосфері глибокої поваги до рідної мови. В родині багато читали, постійними були домашні вистави. Часто тут гостював Григорій Сковорода.

Закінчив Курязьку монастирську школу.

У 19 років був зарахований на військову службу. Та в армії не зміг пробути навіть і дня. Після невдалої військової кар’єри стає послушником у монастирі, переживши нещасливе кохання. Але й тут не залишається надовго.

Квітка розпочинає культурно-громадську діяльність у Києві, бере участь в організації професійного театру, Інституту шляхетних дівчат, стає одним з видавців журналу «Украинский вестник». Пара­лельно проводить дослідницьку роботу в галузі збирання фольклору.

1816 р. Г. Квітка починає свою літературну діяльність виданням гумористичних «Писем к издателю».

У 1833 р. в альманасі «Утренняя звезда» з’являються повісті письменника українською мовою. Через рік виходить перша книга «Малороссийские повести, рассказываемые Грыцьком Основьяненком», ще через три роки — друга.

З одного боку, письменник продовжує бурлескно-травестійні традиції, розпочаті в українській літературі І. Котляревським («Ко­нотопська відьма», «Мертвецький Великдень», «Підбрехач», «Пархимове снідання»). З другого боку — розвиває сентиментальну традицію, вперше зобразивши людей з народу не в гумористично­му ключі («Маруся», «Козир-дівка», «Сердешна Оксана», «Божі діти»).

Герої Г. Квітки-Основ’яненка ідеалізовані, почуття їх де в чому перебільшені, занадто драматизовані. Але вони сповнені власної гідності.

Твори письменника позначені великим впливом фольклору, ви­являють глибоке знання народного побуту, обрядовості.

Схожі твори

  • Ліна Костенко Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 р. в містечку Ржищеві на Київщині. Навчалася у школі. У кінці 40-х pp. вступила до Київського педагогічного інституту, але скоро розчарувалася у […]
  • Рильський Максим Тадейович Максим Тадейович Рильський народився в Києві 19 березня 1895 р. в сім'ї українського культурного діяча, економіста й етно­графа Т. Рильського. Батько його походив із заможного польського […]
  • МАКСИМ ТАДЕЙОВИЧ РИЛЬСЬКИЙ (1895-1964) Максим Рильський — один з найвидатніших поетів України XX століття. У свідомості багатьох поколінь його ім'я утвердилось як ім'я поета-класика, творчість якого не втрачає свого […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


три + 2 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)