Краса навколишнього світу в слові

...

Краса навколишнього світу в слові 3.06/5 (61.18%) 17 голос[ов]

Що таке краса? Це привабливість, врода, вишуканість? А може, краса виблискує своєю величчю у добрих, людяних вчинках? Ні, мабуть, краса найбільше роз­кривається у стосунках між людьми. Серце захоплює картина життя, яку малю­ють закохані. Хочеться плакати, коли бачиш, як трепетно обіймає мати свою дитину. Яка велич, яка краса!

Та ось лунає пісня. Яка гарна мелодія, які красиві слова… Вони дивували ко­лись і продовжують дивувати сьогодні своєю щирістю, змістовністю й магічною силою, що здатна змінювати світ навколо. Великі люди говорять: «Слово… Жи­веш ти поруч з людиною і наповнюєш змістом її життя, прикрашаєш буття, не­мов цвіт, що ніколи не в’яне й вічно розпускається. Цвіт усього її життя, яке починається далеко за межами історії».

«У мові одухотворюються весь народ і його батьківщина. У ній втілюються творчою силою народного духу в думку, в картину і звук небо вітчизни, її пові­тря, її поля, гори й долини, її ліси й річки, її бурі і грози — весь той глибокий, повний думки й почуття, голос рідної природи, який відбивається так виразно в рідній пісні, в рідних мелодіях, в устах народних поетів». Так писали про не­абиякі можливості слова різні люди у різні часи.

Дійсно, мова живе і в устах народних, і в устах письменників і поетів. Ті вуста, починаючи від Нестора-літописця і до наших днів, несуть оту природну красу.

Горить свіча. І, схилившись, працює Нестор.

Минають роки, і нема вороття назад.

Народилася «Повість…» про людей, їх життя й безсмертя.

Пише Нестор — й оживає історії сад.

Ми живемо у світі, де так багато краси. Вона у метелику, що сів на квітку, у ве­селому гомоні птахів, у ледь чутному співі лісових дзвіночків, хор яких можуть почути лише деякі з нас. І яке ж то щастя, який безцінний дар, що всю цю кра­су ми можемо відтворити у слові. А значить — передати своїм нащадкам.

«Мова — то втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова», — сказав М. Рильський. Тож любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Тоді побачимо світ у всій його неповторній красі.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

1 коментар до “Краса навколишнього світу в слові”

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ два = 10или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)