Коцюбинський Михайло Михайлович

...

Голосуйте за цей твір

Народився Михайло Михайлович Коцюбинський 17 вересня 1864 р. у Вінниці. З раннього дитинства, як згадує сам письменник, він чув українську мову тільки від челяді. А в дев’ять років, захворі­вши на запалення легенів, раптом в гарячці почав говорити по-украї­нськи. З того часу він почав писати українською мовою вірші на зразок народних. Пізніше познайомився з творчістю українських пись­менників.

Перше своє оповідання «Андрій Соловейко, або Вченіє світ, а невченіє — тьма» молодий письменник віддав до журналу «Киевская старина». Оповідання повернули із побажанням не займатися більше цією справою. Добре, що Коцюбинський не послухався цієї поради.

Вчився Коцюбинський у Шаргородському духовному училищі, яке закінчив 1880 р. Потім наймався приватним учителем до пансь­ких дітей, а в 1891 р. склав іспит на звання народного вчителя.

У 1892—1897 рр. був призначений членом урядової комісії, що вела боротьбу з філоксерою (шкідником виноградників). Це дало пись­менникові змогу познайомитися ближче з життям селян, перейня­тися їхніми турботами та переживаннями. Роботу комісії він зобра­зив в оповіданні «Для загального добра».

Наступні два роки М. Коцюбинський присвятив роботі у відділі хроніки газети «Волинь». Потім став дрібним чиновником у Чернігівській земській управі.

Популярність М. Коцюбинському принесли перш за все його ди­тячі оповідання «Харитя», «Ялинка», «Маленький грішник».

Наступні твори «На віру» та «П’ятизлотник» утвердили за ним славу українського письменника.

Дослідники поділяють творчість М. Коцюбинського на два періо­ди. Перший період характеризують як етнографічно-реалістичний із помітним впливом Панаса Мирного та І. Нечуя-Левицького.

Уже в перший період своєї творчості письменник шукає засобів для розкриття багатогранної психології героїв, їхньої неодномірності.

Другий період яскраво відображає різноманітні мистецькі пошу­ки, до яких вдавався український письменник. Про зрілість його таланту можна говорити тоді, коли він почав писати в імпресіоні­стичній манері. Поворотом у його творчості дослідники вважають написаний у 1902 р. «Цвіт яблуні».

Найосновніше в прозі М. Коцюбинського — це його особливий самобутній характер імпресіонізму, у якому поєднуються два проти­лежних полюси: народницький стиль та вишуканий естетизм зображення.

Письменник дуже тонко змальовує психологізм характерів своїх героїв, вдаючись до різноманітних засобів передачі почуттів. Повісті «Fata morgana» та «Тіні забутих предків» стали справжніми шедев­рами української прози.

Помер М. Коцюбинський 25 квітня 1913 р. в Чернігові.


Завантаження...

Схожі твори

  • Іван Драч Іван Драч народився 17 жовтня 1936 р. в с. Теліжинці Тетіївського району на Київщині. Закінчив у Тетієві середню школу й одразу почав викладати російську мову та літературу в семирічці […]
  • Літературна діяльність Вільяма Фолкнера Народився на Півдні Америки в штаті Міссісіпі, з яким була зв’язана історія його сім’ї. Більшу частину свого життя провів саме тут, у містечку Оксфорд. Історія й легенди й оповідання […]
  • Нестайко Всеволод Зіновійович Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в місті Бердичеві. «Батьки наче спеціально приїхали в Бердичів, щоб народити мене саме там, на батьківщині веселих анекдотів,— […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


дев'ять − = 7или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)