Контрольний переказ “Сопілка”.

...

Контрольний переказ “Сопілка”. 4.53/5 (90.68%) 73 голос[ов]

 

Контрольний переказ "Сопілка"

Контрольний переказ “Сопілка”

Якось повертався козак із війни. Ноги в нього боліли. Сів він під ліщину, щоб відпочити. А дерево йому так в очі і припало, лице йому лоскоче. Уподобав він ліщину, а вона йому говорить,щоб він взяв її із собою.

Запхнув козак гілочку за пазуху, а вона йому співає. От і зробив він з неї сопілочку. Мало стало козакові однієї сопілочки. Він зробив сопілочку з верби, калини і бузини. Кожна мала свій звук і призначення.

Калинова та яворова сповіщала людей про народження дитини. Якщо дівчина – то калинова, хлопець – то, звісно ж,  яворова. Кожен хто чув гру на сопілці з бузини прощався з покійником.

Гра скликала людей і відкликала злих духів від душі. Робота в селі завершувалась і розпочиналася грою на сопілці. Це відбувалося тому, тому що сопілка прикликала радість і щастя, а відганяла смуток і горе.

Сопілка супроводжувала різу роботу. Це могло бути копання криниці, будування підвалу чи інша корисна праця. Завдяки сопілці справа завжди закінчувалася гарно.

Завдяки своєму привабливому співу сопілка на всі часи стала улюбленим інструментом українців.

 


Завантаження...

Схожі твори

 • Пасха Історія писанки сягає сивої давнини, вона пов'язана з поклонінням родючості землі, з величанням весняного відродження життя. Яйце символізує сонце і відродження. Наші предки вірили, що […]
 • Твір-мініатюра “Знання та розум – скарб людини” Знання людині потрібні для розширення її світогляду. Саме знання допомагають людині жити та розвиватися як особистості. А й справді, знання – це сила, яка допомагає відчиняти двері […]
 • Реферат на тему: «Поселення Македонії за часів Філіпа ІІ” Під час правління короля Філіпа ІІ грецькі держави заповнювали південну частину Балканського півострова на південь, приблизно, від теперішніх Салонік. За своїм загальним характером […]

Коментарі

8 коментарів до “Контрольний переказ “Сопілка”.”
 1. богдан сказав:

  норм сайт

 2. настя сказав:

  Класс

 3. настя сказав:

  Ок

 4. Александра сказав:

  Очень нравиться сайт!

 5. Anonim сказав:

  Дуже цiкавий текст …

 6. AnonimKa сказав:

  Спосибо создателям сайта.Очень помогли!

 7. Мамоку Ред сказав:

  Нам читал учительш по другому!!!!!!!!!! Ставлю 3+

 8. Матвій сказав:

  Супер

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


сім + 4 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)