Кобилянська Ольга Юліанівна

...

Голосуйте за цей твір

Ольга Кобилянська народилася 27 листопада 1863 р. в містечку Гура-Гумора на окраїні Австро-Угорської імперії (тепер Румунія). Родичі О. Кобилянської прийшли на Буковину з Галичини. Батько її був дрібним урядовцем.

П’ятеро синів Кобилянських вчилися в гімназії, дівчат же готу­вали до сімейного життя. Тому Ольга закінчила всього чотири класи народної школи, однак багато займалася самоосвітою, розвивалася під впливом батьків, особливо старшого брата Максиміліана. Знахо­дила підтримку у своїх подруг — Софії Окуневської та Августи Кохановської. Софія згодом отримала вищу медичну освіту, підтвердив­ши ті ідеали, якими жили дівчата.

Подальшому культурному розвиткові сприяв переїзд до Чернівців, де у О. Кобилянської налагодився зв’язок з періодични­ми виданнями — журналами «Зоря», «Народ», газетою «Букови­на», а також спілкування з І. Франком та М. Павликом.

В ранній період творчості (1880—1887) були написані оповідання «Гортенза, або Картина з життя однієї дівчини», «Доля чи воля?», «Видиво», «Людина з народу», повість «Вона вийшла заміж» (у другій редакції — «Людина»).

Ранні твори засвідчують, що письменниця, поступово переборю­ючи вплив сентименталізму, розширює свої літературні обрії. У ба­гатьох творах вона порушує проблеми, пов’язані з бажанням жінки жити повнокровним життям, самостійно вирішувати свою долю. О. Кобилянська разом з Н. Кобринською, Є. Ярошинською, М. Рошкевич зачинала жіночий рух в Україні.

Однією з перших письменниця зобразила жінок-інтелігенток, що прагнуть вирватись із міщанського середовища, мають високі гро­мадянські ідеали.

Протягом 1888—1895 рр. вона пише повість «Царівна» спочатку німецькою мовою, потім — українською.

Популярною серед читачів є повість «У неділю рано зілля ко­пала», у якій втілилася народнопоетична стихія, мелодії Букови­ни, природи, міфологічного світобачення.

В житті Ольги Кобилянської вистачало страждання: важка хворо­ба, переслідування румунською буржуазною владою, фашистами. Але її прагнення перетворювати світ надихало її на написання пре­красних творів.

Померла О. Кобилянська 21 березня 1942 р. в часи окупації Буко­вини фашистами, які збиралися учинити над нею розправу.

Письменниця виявила високу художню майстерність і в малих оповіданнях, і в широких повістевих формах.


Завантаження...

Схожі твори

  • Гулак-Артемовський Петро Петрович Народився Петро Петрович Гулак-Артемовський 27 січня 1790 р. в містечку Городищі на Київщині в родині священика. Батько його походив з козаків, за свідченням сучасників, один із предків […]
  • Тичина Павло Григорович Павло Григорович Тичина народився 27 січня 1891 р. в с. Пісках на Чернігівщині в родині сільського дяка. Вчився спочатку в чернігівській бурсі, а потім — в духовній семінарії. З дитинства […]
  • Юрій Яновський Юрій Яновський народився 27 серпня 1902 року в с. Нечаївка (хутір Майєрове) Компаніївського району Кіровоградської області у селянській родині. Коли хлопцеві не було ще й шести років, […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ три = 6или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)