Кащенко Адріан Феофанович

...

Кащенко Адріан Феофанович 5.00/5 (100.00%) 1 голос[ов]

Народився Адріан Феофанович Кащенко 1 жовтня 1858 р. у ро­дині небагатого дворянина на хуторі Веселий Олександрівського по­віту Катеринославської губернії (тепер Вільнянського району Запо­різької області). Дід його належав до останніх запорозьких козаків, тому передав онукові пам’ять про славні роки України.

З 1867 р. Адріан навчається у Катеринославській гімназії, однак розумний і тихий хлопчик з хутора не зміг довго витримувати схола­стичного навчання, тому батько віддає його після третього класу до юнкерського училища. Однак офіцера з нього теж не вийшло.

Після кількох років військової служби А. Кащенко вийшов у відставку та оселився у Катеринославі, купивши невеличкий буди­ночок. У справах служби побував в різних містах, але з 1913 р. знову опинився в тому ж Катеринославі.

А. Кащенко завжди живо цікавився історією, багато читав. Перші його твори з’явилися вже після 1905 р.: оповідання «Мрії і дійсність» (1906 р.), «За що» (1907 р.), «Перерід» (1908 р.), «Запорозька слава» (1907 р.), «Дим» (1907 р.), «На руїнах Січі» (1907 р.).

Пізніше з’являються історичні оповідання й повісті «Мандрівка за пороги» (1916 р.), «Під Корсунем» (1913 р.), «З Дніпра на Дунай» (1914 р.), «Зруйноване гніздо» (1915 р.). Митець намагається творчо осмислити історію рідного краю, зберегти її в пам’яті поколінь.

У 1917—1918 рр. письменник організовує в Катеринославі влас­ними коштами Українське видавництво, де надрукував багато своїх творів, серед яких популярний історичний нарис «Великий Луг запорозький» (1917 р.), історичні портрети національних героїв Ук­раїни — «Кость Гордієнко-Головко — останній лицар Запорожжя» (1917 р.), «Славні побратими» (1919 р.).

У творі «Над Кодацьким порогом» А. Кащенко описав життя геть­мана Івана Сулими.

Помер письменник 29 березня 1921 р. у Катеринославі.

Довгий час твори Адріана Кащенка лишалися невідомими для читача.


Завантаження...

Схожі твори

  • Стефаник Василь Семенович Народився Василь Семенович Стефаник 14 травня 1871 р. в селі Русів Снятинського повіту на Станіславщині (нині Івано-Франківщина) у заможній селянській родині. Батько був суворий […]
  • Тесленко Архип Юхимович Народився Архип Юхимович Тесленко 2 березня 1882 р. в с. Хар­ківцях на Полтавщині у бідній селянській родині. У 1894 р. він кінчає початкову школу і вступає до Харківецької […]
  • Васильченко Степан Васильович Степан Васильович Васильченко (справжнє прізвище Панасенко) народився 8 січня 1879 р. у містечку Ічня на Чернігівщині у сім'ї ремісника-шевця. У 15 років вступив до Коростишівської […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


8 + = тринадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)