Іван Котляревський

...

Голосуйте за цей твір

Народився Іван Котляревський 9 вересня 1769 р. у Полтаві в родині дрібного чиновника. Мати письменника була козацького роду.

Вчився хлопець спочатку в дяка, багато читав.

1780—1789 рр. — навчання в Полтавській духовній семінарії, але закінчити її не судилося, хоч і був І. Котляревський серед найкра­щих учнів. Віршувати почав ще тоді, прозвано його навіть було «рима­чем». В семінарії знайомиться з творами Вергілія, Овідія, Горація.

Ще під час навчання в семінарії почав заробляти приватними уро­ками, вчив панських дітей. У 1789—1793 рр. працює канцелярис­том, потім ще три роки домашнім учителем, перебуває кілька років на військовій службі.

1810 — 1835 рр. — служить наглядачем Будинку виховання дітей бідних дворян, а в 1827—1835 — опікуном богоугодних закладів. Був також директором Полтавського театру.

У побуті І. Котляревський був скромним і невибагливим, жив просто. В особистому житті не був щасливий: у коханні не зазнав взаємності, і тому не одружився. Зате мав багато друзів, був гостин­ний.

«Енеїду» критика відразу сприйняла схвально, поему називають незрівнянною, «Наталку Полтавку» теж хвалять. Успіх окрилює письменника, він підтримує активні зв’язки з культурними діячами тогочасної України.

Останні роки життя письменник дуже хворів, мусив вийти у відставку.

Помер І. Котляревський 10 листопада 1838 р.

І. Котляревський розпочав нову добу української літератури, на­дихнув її новими ідеями.


Завантаження...

Схожі твори

  • Шевченко Тарас Григорович Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 р. в селі Моринцях у кріпацькій родині. Через два роки сім'я переїхала до Кирилівки. Батько Тараса був хліборобом, добрим стельмахом та […]
  • Грінченко Борис Дмитрович Борис Дмитрович Грінченко народився 9 грудня 1863 р. на ху­торі Вільховий Яр Харківського повіту Харківської губернії в родині відставного штабс-капітана, дворянина, у власності якого було […]
  • Грабовський Павло Арсенович   Павло Арсенович Грабовський народився 11 вересня 1864 р. в селі Пушкарному на Сумщині в родині паламаря. Батько помер рано, тому сім'я перебувала у постійній скруті. Коли […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− три = 2или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)