Ідея активної громадянської позиції у творах Т. Шевченка

...

Ідея активної громадянської позиції у творах Т. Шевченка 2.25/5 (45.00%) 8 голос[ов]

Як велика загадка постає перед нами особистість Шевченка. Він зробив величезний внесок у поетичну скарбницю людства. Духом гуманізму, революційною поезією, нестримною силою художнього таланту продовжує жити в серцях українців поет – інтернаціоналіст, оспівувач ідеалів свободи, рівності і братерства. Це універсальна постать, котра з плином часу ще більше виростає, підкорює живих своїм бунтарським духом, людинолюбством, непримиренністю кривди. Пройде не одне століття, а він і надалі буде народним поетом, борцем за щастя і світлу долю.
Твори поета періоду заслання та років після нього просякнуті активною громадською позицією, яка залишалася незламною, незважаючи ні на що.
Перебуваючи в казематі, Шевченко не підкорився ні цареві, ні жандармам. Поет ніколи не каявся на допитах, жодної каплі каяття не було і в його віршах того періоду. Автор створив цикл віршів, який називається «В казематі», в який увійшло всього тринадцять творів. Серед них і загальновідомі: «Мені однаково», «Ой одна я, одна», «Садок вишневий коло хати». Заклик бути вірним сином своєму народові, Україні є основним мотивом даної збірки віршів. У всіх поезіях даного циклу присутні нескореність духу і непохитність віри у краще майбутнє. Особливо це видно у вірші «Мені однаково». Навіть перебуваючи на засланні, поет не переймається власною долею. Його більше цікавить і хвилює доля всієї України, яку вже замучили царі та пани.
Сповнений оптимізму, віри в світле майбутнє твір «Садок вишневий коло хати».
У творах, написаних у перші роки після заслання, особливо гостро відчувається туга за Батьківщиною і безмежна любов до неї. Хоча поет був відірваний від суспільного життя, йому вдавалося дізнатися певні політичні новини. Він продовжує писати вірші, хоча робити це йому строго заборонили. У віршах цього періоду переважають громадянські мотиви, ідеї боротьби селян проти поміщиків..
Описуючи боротьбу проти царського та поміщицького правлінь, автор в думці бачив нове життя, де народ був сам собі паном, працюючи на власній землі. У новому суспільстві немає місця панам, там будуть жити ті, хто ще недавно вважалися за рабів. Такі оптимістичні нотки звучать у поезіях «Сон», «Ісаїя. Глава 35», «Тим ненаситним очам».
Незгасну пам’ять про українського Прометея увіковічнюють не тільки його твори і малюнки, але і місця, які він колись відвідав, пам’ятники, встановлені в його честь у найрізноманітніших куточках України і світу.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

1 коментар до “Ідея активної громадянської позиції у творах Т. Шевченка”

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


п'ять − = 0или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)