Гребінка Євген Павлович

...

Голосуйте за цей твір

Народився Євген Павлович Гребінка 21 січня (2 лютого) 1812 р. поблизу Пирятина на великому хуторі Убєжище. Родинний маєток звичайно називали просто Яром, жило в ньому всього двадцять душ селян, однак батько, Павло Іванович Гребінка, вважався поміщиком.

Початкову освіту Є. Гребінка здобув вдома, потім навчався у Ніжинській гімназії вищих наук (1825 – 1831 рр.).

Після закінчення гімназії юнак потрапив у 8-й Малоросійський козачий полк, сформований для придушення польського повстання. Однак полк далі Пирятина не пішов.

Восени 1831 р. Є. Гребінка виходить у відставку. Провівши два роки на батьківському хуторі, він на початку 1834 р. переїздить до Петербурга, де проводить решту свого недовгого життя, викладаючи російську мову і словесність переважно у військових навчальних зак­ладах.

Помер Є. Гребінка 3 (15) грудня 1848 р. від туберкульозу. Тіло його перевезено з Петербурга на Україну й поховано в с. Мар’янівці недалеко від рідного Убєжища.

Писати Є. Гребінка почав рано, ще в гімназії. Розквіт його талан­ту припадає на петербурзький період, коли він зближується з про­відними діячами культури та мистецтва. Майже відразу після при­їзду до столиці він видає «Малороссийские приказки» (1836 р.), пуб­лікує переклад «Полтави» О. Пушкіна. Пізніше займався збираць­кою та упорядницькою роботою, видавав разом з іншими у 1841 р. альманах «Ластівка».


Завантаження...

Схожі твори

  • Юрій Федькович Народився Осип-Домінік Юрій Гординський де Федькович у селі Сторонець-Путилів (тепер селище Путила Чернівецької області) 8 серпня 1834 р. Батько охрестив його за латинським обрядом, тому і […]
  • Руданський Степан Васильович Народився Степан Васильович Руданський 6 січня 1834 р. в с. Хомутівці, тепер Вінницької області, у родині священика. Навчався у Шаргородській бурсі, потім у Кам'янець-Подільській […]
  • Тесленко Архип Юхимович Народився Архип Юхимович Тесленко 2 березня 1882 р. в с. Хар­ківцях на Полтавщині у бідній селянській родині. У 1894 р. він кінчає початкову школу і вступає до Харківецької […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


7 + = дванадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)