Гребінка Євген Павлович


Голосуйте за цей твір

Народився Євген Павлович Гребінка 21 січня (2 лютого) 1812 р. поблизу Пирятина на великому хуторі Убєжище. Родинний маєток звичайно називали просто Яром, жило в ньому всього двадцять душ селян, однак батько, Павло Іванович Гребінка, вважався поміщиком.

Початкову освіту Є. Гребінка здобув вдома, потім навчався у Ніжинській гімназії вищих наук (1825 – 1831 рр.).

Після закінчення гімназії юнак потрапив у 8-й Малоросійський козачий полк, сформований для придушення польського повстання. Однак полк далі Пирятина не пішов.

Восени 1831 р. Є. Гребінка виходить у відставку. Провівши два роки на батьківському хуторі, він на початку 1834 р. переїздить до Петербурга, де проводить решту свого недовгого життя, викладаючи російську мову і словесність переважно у військових навчальних зак­ладах.

Помер Є. Гребінка 3 (15) грудня 1848 р. від туберкульозу. Тіло його перевезено з Петербурга на Україну й поховано в с. Мар’янівці недалеко від рідного Убєжища.

Писати Є. Гребінка почав рано, ще в гімназії. Розквіт його талан­ту припадає на петербурзький період, коли він зближується з про­відними діячами культури та мистецтва. Майже відразу після при­їзду до столиці він видає «Малороссийские приказки» (1836 р.), пуб­лікує переклад «Полтави» О. Пушкіна. Пізніше займався збираць­кою та упорядницькою роботою, видавав разом з іншими у 1841 р. альманах «Ластівка».

Схожі твори

  • Юрій Федькович Народився Осип-Домінік Юрій Гординський де Федькович у селі Сторонець-Путилів (тепер селище Путила Чернівецької області) 8 серпня 1834 р. Батько охрестив його за латинським обрядом, тому і […]
  • Руданський Степан Васильович Народився Степан Васильович Руданський 6 січня 1834 р. в с. Хомутівці, тепер Вінницької області, у родині священика. Навчався у Шаргородській бурсі, потім у Кам'янець-Подільській […]
  • Тесленко Архип Юхимович Народився Архип Юхимович Тесленко 2 березня 1882 р. в с. Хар­ківцях на Полтавщині у бідній селянській родині. У 1894 р. він кінчає початкову школу і вступає до Харківецької […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 3 = одинили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)