Глібов Леонід Іванович

...

Глібов Леонід Іванович 3.00/5 (60.00%) 2 голос[ов]

Леонід Іванович Глібов народився 5 березня 1827 р. в с. Веселий Поділ Хорольського повіту на Полтавщині. Батько його служив упра­вителем у місцевих панів Родзянків.

З часом родина переїхала разом зі своїм паном до села Горби Кременчуцького повіту. Початкову освіту хлопець отримав удома, на­вчала його мати, Орина Гаврилівна, яка була знайома з родиною Ми­коли Гоголя. У тринадцять років Л. Глібова відвезли до Полтави в гімназію, де він почав вчитися з першого класу, хоч і мав уже деяку освіту. Багато читав, почав писати вірші, першим з яких став вірш «Сон». Однак перші поетичні твори були загалом наслідуванням літе­ратурних авторитетів. У 1847 р. в Полтаві вийшла перша книжечка поета «Стихотворения Леонида Глебова». Це викликало великий гнів інспектора гімназії і, можливо, юнака виключили б, якби він не за­хворів та не був змушений кинути гімназію, як потім виявилося, назавжди. Живучи у батьків, Л. Глібов багато читає і, познайомив­шись з творами Є. Гребінки, вирішує писати байки. Першими були написані байки «Вовк і Кіт», «Лебідь, Щука і Рак», «Мірошник», «Жаба й Віл», «Зозуля й Півень». Тематика байок близька до криловських, та чи не є більшість сюжетів повторюваною з віку у вік? Специфіка ж полягає у національному колориті творів, їх влучності.

У 1849 р. Л. Глібов вступає до Ніжинської гімназії вищих наук князя Безбородька. Однак через рік хвороба знову змусила його по­вернутися на батьківський хутір. Невдовзі померла мати.

Закінчити гімназію поетові вдалося тільки у 1855 р., коли він був уже одружений. Тоді він вважався неблагонадійним через свої твори, тому атестат отримав з великим запізненням.

Пізніше Л. Глібов учителював у містечку Чорний Острів на Поділлі, викладав історію та географію в Дворянському училищі.

З липня 1861 р. стараннями поета починає виходити тижневик «Черниговский листок», у якому подавалися матеріали російською та українською мовами. Втративши улюблену доньку Ліду, Л. Глібов і сам тяжко захворів, після цього став погано бачити.

Він став відомим не тільки в Росії та на Україні, але й в усьому слов’янському світі, останні роки свого життя прожив у добрій шані, але повністю розбитий фізично.

Помер поет 10 листопада 1893 р. від астми і хвороби серця.


Завантаження...

Схожі твори

  • Антоненко-Давидович Борис Дмитрович Борис Дмитрович Антоненко-Давидович народився 5 серпня 1899 р. в передмісті м. Ромни — Засуллі в сім'ї машиніста-залізничника. Прізвище Антоненко-Давидович було одночасно псевдо­німом […]
  • Кандиба Олександр Іванович (Олександр Олесь) Олександр Іванович Кандиба (псевдонім Олесь) народився 5 груд­ня 1878 р. у м. Крига на Харківщині в родині хлібороба. Свої дитячі та юнацькі роки він провів на межі Гетьманщини і […]
  • Літературна діяльність Вільяма Фолкнера Народився на Півдні Америки в штаті Міссісіпі, з яким була зв’язана історія його сім’ї. Більшу частину свого життя провів саме тут, у містечку Оксфорд. Історія й легенди й оповідання […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


шість − 4 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)