Геополітичне становище України

...

Геополітичне становище України 3.00/5 (60.00%) 2 голос[ов]

“Україна” — так називали прикордонні землі, роз­ташовані в самому центрі Європи. Сьогодні Україна — це держава, яка має дуже своєрідне геополітичне стано­вище.

Геополітика — галузь сучасних суспільних наук, яка вивчає особливості розвитку країни з точки зору її геогра­фічного розташування. У нинішньому світі геополітичне становище певної країни відіграє важливу роль в її економічному і політичному житті.

Україна розташована дуже вдало: вона охоплює півкільцем частину Чорного й Азовського морів і має спільні кордони з Румунією, Чехією, Польщею, Білорусією, Росією. Вихід до Чорного моря є однією з найважливіших рис геополітичного становища нашої держави. Завдяки цьому Україна є однією з впливових чорноморських країн. Торгові й пасажирські перевезення, військові навчання на Чорному морі часто відбуваються за участю України. З іншого боку дуже важливими для держави є стосунки з Молдовою, Білорусією і Росією — також колишніми радянськими республіками. Це не тільки торгові, але й політичні стосунки: певною мірою Україна є союзником цих держав. Величезне значення для України мають стосунки з Польщею — нашим головним європейським партнером.

Сьогодні величезне значення у світі мають енергоносії — нафта і газ. Розробка родовищ енергоносіїв у басейні Кас­пію цікавить увесь світ. І не виключено, що газо- і нафтопроводи, які понесуть паливо в Європу, проляжуть саме через територію України. І це завдяки вдалому геополітичному становищу нашої Батьківщини.

Україна є державою, відкритою для співпраці: ось го­ловний висновок, який можна зробити, розглянувши геополітичне становище нашої держави. НАТО, Росія, країни Чорноморського басейну — це лише частина чинних або можливих партнерів України. І для кожного з них наша Батьківщина є об’єктом політичного або ж економічного інтересу. Я гадаю, що саме у вільній співпраці з різними країнами майбутнє України.


Завантаження...

Схожі твори

  • Любов до Батьківщини — одна з найбільших чеснот Батьківщина — найдорожче, що є в людини. Але у кожного вона своя — спекотна африканська країна, пустельна Австралія, гордовита Америка, маленьке європейське графство. Кожному мила своя […]
  • Твір на тему: «Зимові свята у моїй сім’ї» Сучасні українські сім’ї зустрічають та проводять зимові свята майже однаково, і про них досить складно скласти цікаву розповідь. Ми стали забувати про стародавні традиції святкування […]
  • Усе моє багатство — моє добре ім’я Часто кажуть: «Не посором свого імені», «Бережи своє добре ім’я», «Бережи честь змолоду». Ці прості і звичні вислови приховують глибокий філософський зміст. Поняття честі супроводжувало […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


3 + шість =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)