Днепр

...

Голосуйте за цей твір

Дніпро

Дніпром вважається найбільшою рікою України. Він починається за межами країни, на Валдайській височині, де і витікає з невеликого болота, маленьким струмком. Цей струмок чимраз починає ставати ширшим, і стає річкою. Взявши з собою протоки Прип’ять і Десну, Дніпро стає великою судноплавною рікою .

На високому правому березі Києва зеленіють парки, сади, видніються високі будівлі міста. Лівий берег низький, рівний, поріз лозою, вербами, осокорами. Через Дніпро видніються величні мости. Недалеко від Києва на Дніпрі споруджено Київську ГЕС.

Дніпро – рівна річка. Тече він повільно, петляючись по широкій долині. В деяких місцях, як біля Києва, правий берег високий і горбистий. А на рівному лівому березі, за горизонт простягаються луки.

У Каневі що біля міста Києва, на високому курортному березі Дніпра знаходиться могила дитячого письменника Аркадія Гайдара, який в 1941 році загинув поблизу міста в бою з німецькими фашистами.

Дуже мальовничі береги за Каневом. Гористий правий берег вкритий лісом. На високій Чернечій горі видно пам’ятник видатному українському поету Т. Г. Шевченку, який зроблено на його могилі. На Чернечій горі видніється неймовірний краєвид. У блакитному тумані далекий обрій, а Дніпро знизу здається маленькою смужкою. Десь біля міста Канева видніється потужна гідроелектростанція.

На берегах Дніпра простягаються великі промислові міста. Такі як, Дніпропетровськ та Запоріжжя. Здалеку помітно, який Дніпро широкий. Колись біля Запоріжжя по всій ширині ріки стриміли великі кам’яні брили, через які швидко текла вода. Їх називали порогами. Жоден пароплав не міг перейти через ці пороги. У 1939 році біля Запоріжжя було закінчено будівництво Дніпропетровської ГЕС. Річку перегородила висока гребля , яка підняла рівень води на 37 метрів. Пороги опинилися під водою. Річка розлилася на великі площі, і утворилося озеро, яке назвали Самарське а колись за СССР називали озером імені В. І. Леніна. Вода Дніпра по широких трубах мчить з великою швидкістю по турбіні гідроелектростанції і приводить їх у рух. Від Дніпрогесу відходять лінії електропередач, які несуть струм до міст і сіл, у колгоспи й радгоспи, на фабрики й заводи. Це найперша електростанція на Дніпрі. Тепер на Дніпрі працює 5 великих гідроелектростанцій.

В обхід греблі Дніпрогесу вздовж лівого берега зроблено шлюз, по якому теплоходи опускаються до нижньої течії Дніпра та піднімаються до озера Самарського. На лівому березі видніються громади домен, високо в небо піднімаються десятки димарів. Це збудовані за Радянської влади металургійні заводи Запоріжжя. Вони дають мільйони тонн сталі, чавуну, алюмінію.

По Дніпру пливуть баржі з вугіллям, рудою, зерном, овочами, йдуть пасажирські теплоходи, човни.

Нижче Запоріжжя біля Дніпра розташовані місто Каховка, недалеко від якого збудовано Каховська ГЕС. Ще нижче, біля міста Херсона, Дніпро розширюється і непомітно переходить у Чорне море.


Завантаження...

Схожі твори

  • Грошові п’явки – бізнес ідея Трохи призабуті за часів розквіту традиційної медицини, п'явки зараз повернули собі колишню популярність. Вони лікують практично всі хвороби, зокрема мігрень і радикуліт. Точний механізм […]
  • Здорові і міцні нігті Перш за все щоб мати здорові нігті необхідно в свій раціон включати такі продукти харчування як молочні вироби, зелень а також рибу. Необхідно також робити для своїх нігтів ванночки з […]
  • Улюбленець мисливців Гепард - витончена і надзвичайно спритна тварина сімейства кошачих. Він розповсюджений у Африці та деяких районах Азії, мешканець рівнинних пустель та саван. Хоч гепард і відноситься до […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


8 − = триили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)