Дмитро Павличко

...

Дмитро Павличко 5.00/5 (100.00%) 1 голос[ов]

Дмитро Павличко народився 28 вересня 1929 р. в с. Стопчатові на Прикарпатті у багатодітній селянській родині. Початкову освіту отримав у польській школі в с. Яблунів, потім навчався в Коломийській гімназії. Закінчував середню освіту вже в радянській десятирічці.

1948 р. вступив до Львівського університету. Ще навчаючись, очолює літературну частину Львівського театру юного глядача.

З 1953 p. навчається в аспірантурі, досліджує поезію І. Франка, але скоро залишає наукову роботу. Цього ж року виходить перша збірка поета «Любов і ненависть».

Вже у 1954 р. за рекомендацією М. Бажана поета приймають до Спілки письменників СРСР.

1955 р. з’являється друга збірка «Моя земля», 1958 р. — збірка «Чорна нитка», 1959 р. — збірка «Бистрина».

1958 р. у Львові виходить збірка «Правда кличе!», за червоною обкладинкою якої приховувався гострий осуд тоталітаризму, національних перевертнів та безбатченків.

У 1957—1959 pp. завідує відділом поезії журналу «Жовтень».

1960 р. виходить чергова збірка «Днина», через два роки з’явля­ються ще дві — «Пальмова віть» та «Жест Нерона».

1964 p. переїздить до Києва і працює на кіностудії ім. О. Довжен­ка. 1964 р. приносить читачеві збірку вибраної поезії «Пелюстка і лоза».

Збірки сімдесятих років: «Сонети подільської осені» (1973 p.), «Вогнище» (1979 p.), «Таємниці твого обличчя» (1979 p.).

У вісімдесятих роках поет зосереджується на соціально-філо­софській проблематиці, виходять збірки «Спіраль» (1984 p.), «По­еми і притчі» (1986 p.), «Ялівець» (1989 p.).

Пише Дмитро Павличко і для дітей. Великою популярністю ко­ристуються його поеми «Золоторогий олень» (1968 p.), «Пригоди кота Мартина» (1984 p.).

У дев’яностих роках Д. Павличко стає засновником Руху, Демо­кратичної партії України, він один із лідерів парламенту (1990— 1994 pp.), тепер займається дипломатичною роботою.

Часто у своїх віршах поет звертається до проблеми мови. Мова для нього — це цінний скарб, який передається з молоком матері, який не можна втратити, не загубивши себе. Ставлення до мови — критерій моральності людини. Поет розглядає найскладніші пробле­ми людського існування, такі як свобода людської особистості, само­визначення, моральність, прагнення до правди. Тема кохання у Дмит­ра Павличка багатогранна, це найблагородніше почуття. Деякі з його віршів стали добре знаними у народі піснями.


Завантаження...

Схожі твори

  • Мушкетик Юрій Михайлович Юрій (Георгій) Михайлович Мушкетик народився 21 березня 1929 р. в селі Вертіївці на Чернігівщині в родині вчителя. Дитинство пройшло у селі, де хлопчик спостерігав за початками колгоспного […]
  • Підсуха Олександр Миколайович Олександр Миколайович Підсуха народився 16 жовтня 1918 р. на Київщині в с. Ніжиловичі Макарівського району в родині сіль­ського коваля. Батько рано помер, тому дітей виховувала переважно […]
  • Рудченко Панас Якович (Панас Мирний) Панас Мирний (справжнє ім'я Панас Якович Рудченко) народив­ся 13 травня 1849 р. у м. Миргороді. Навчався він у повітових училищах Миргорода та Гадяча, а потім займався […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


дев'ять − = 7или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)