Чи кожна людина може стати видатною?

...

Чи кожна людина може стати видатною? 4.06/5 (81.11%) 36 голос[ов]

Видатна людина є втіленням успіху. Вона досягла вершини й може бути взірцем для цілих поколінь і народів. Вона залишається в центрі уваги суспільства. А найважливіше тут те, що стати видатною людина може в будь-якій галузі діяльності. І тут уже немає чіткого критерію: можна вважати себе видатною особистістю, коли до твого голосу прислухається все суспільство або значна його частина.

Історія України пам’ятає багато людей, яких слід нази­вати видатними. Життя немалої частини з них припало на XX століття. На мій погляд, ці люди не думали про те, щоб зробитися видатними. Вони просто чесно робили свою справу на тому місці, де їм це призначила доля. Учені, літератори, художники, політики, режисери, актори… Навіть важко перелічити тих, ким пишається сучасна Україна. Мабуть, нікому не здається, що їхній шлях до слави й визнання був. залегкий. На жаль, від їхніх мрій та споді­вань лишилося тільки те, що має матеріальне втілення: наукові відкриття, романи, вірші, художні полотна, фільми. Усе інше залишилось, так би мовити, поза кадром. І це — доля кожної видатної людини.

Як на мене, то стати видатною може кожна людина, адже від природи ми маємо однакові здібності. Тільки один плекає ці здібності, а інший занехаює. “Крапля й камінь точить”, — говорить народна мудрість. Якщо спрямувати всі свої зусилля в одну точку, то з часом неодмінно з’я­виться результат. Коли ж людина видереться сходами ви­знання аж нагору, їй треба добре поміркувати: за що це їй дано і які зобов’язання необхідно взяти на себе? Адже суспільство не прощає неповаги до себе. І дійсно, багато видатних людей є справжнім творінням суспільства, у яко­му вони живуть.

Не треба думати, що видатною може стати людина лише інтелектуальної професії. За радянських часів існувала непогана традиція вшановувати видатних селян та робітників. Та й зараз слова “видатний сталевар” або “видатна доярка” не втратили свого високого змісту. Людина праці радше має право на визнання її досягнень, ніж будь-хто. Це означає ще й те, що кожен з нас має чималий шанс розірвати фінішну стрічку першим і посісти гідне місце серед видатних людей України і світу.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ два = 6или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)