Чи є відмінність між людським життям і існуванням?

...

Чи є відмінність між людським життям і існуванням? 4.11/5 (82.22%) 9 голос[ов]

Нерідко від людей можна почути тезу про розмежування понять «життя людини» і «існування людини». Це розділення стало досить популярним, але єдиної думки про зміст двох цих категорій немає. Більш того, єдиної думки щодо цього не може існувати, адже кожен вкладає різний зміст у ці поняття.

Слід зазначити, що думка про різницю між життям та існуванням людини виникла недавно за історичними мірками. Її виникнення слід пов’язувати з тим, що суспільство і держава розвиваються, а тому за останні 100 років інтереси і права окремо взятої людини отримали перевагу над інтересами і правами держави та її керівників. Підтвердженням цьому є переважна зміна форми правління в країнах світу. Якщо раніше найпоширенішою формою правління була монархія, де керівник держави, монарх, вважався ставлеником бога і головною цінністю, то тепер багато що змінилося – найрозвиненіші країни світу є республіками, які обирають для керівництва країною кращих з рівних людей за виборним принципом. Таким чином, окремо взята людина отримала більше прав, більше можливостей для розвитку і хорошого життя, а в результаті з’явилося розмежування між умовними «життя» та «існуванням».

З’ясувавши, коли з’явилося це умовне розмежування і встановивши, що воно характерно виключно для сучасності, можна перейти до аналізу його змісту. Перш за все, варто зазначити, що різниця між життям та існуванням стосується рівня доходів звичайних людей. Якщо людина може заробляти лише на їжу, а часу після роботи не вистачає не те що на особистісний розвиток, а й на відпочинок, можна сміливо називати це існуванням, а не життям. Повноцінне життя включає задоволення всіх численних потреб людини, таких як хороший відпочинок, цікаве спілкування, пізнання світу. Якщо щось з цього не задовольняється, можна констатувати, що людина лише існує, а не живе повноцінним життям.

На жаль, не можна сказати, що більшість жителів України живе, а не існує. Через поганий розвиток малого підприємництва, низькі заробітні плати і соціальні платежі, погану екологію і недоступність якісного медичного обслуговування, багато українців не можуть задовольняти всі свої потреби. Втім, Україна географічно знаходиться в центрі одного з найрозвиненіших континентів світу, а це означає, що рано чи пізно високі стандарти життя звичайної людини стануть доступні і нашим громадянам. Саме тоді багато українців зможуть порівняти попередні часи з нинішніми і побачити на власному прикладі, як саме відрізняється існування людини від її повноцінного життя.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


чотири − 1 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)