Чар-зілля

...

Голосуйте за цей твір

Колись, коли я була ще зовсім маленька, бабуся розповідала мені одну історію про сина татаро-монгольського хана, якого київський князь забрав у полон ще зовсім маленьким. Полюбився хлопчик князю. Виховали його справжнім воїном. І не пам’ятав хлопчина, звідки його корені і хто він є на­справді.

А хан сумував за своєю дитиною, мучився питанням, як повернути сина додому, якщо він не пам’ятає, де він, цей дім. Що тільки не випробував хан за довгі роки: посилав йому і грати, і співати свої пісні, засилав гонців розповідати історії про бескраїй степ. І лише тоді, коли дали понюхати хлопцеві євшан-зілля, той пригадав, хто він і звідки є.

Стара легенда, та зміст у неї глибокий. Кожен з нас, де б не мешкав, кожною клітиночкою свого тіла вбирає звуки та запахи, неповторність того місця, де проходить його життя.

Через негаразди у нашій державі багато хто хоче виїхати за кордон: вважа­ються, що там життя краще, ніж тут. А на застереження старих людей про тугу за рідним краєм тільки відмахуються рукою. Як це? Сумувати за тим, що по­кинув, від чого прагнув утекти? Але чому ж тоді, від’їжджаючи на відпочинок (навіть у Крим, а не в іншу країну), ми так швидко хочемо повернутися назад, додому, до рідної домівки?

Тому що невидима ниточка, що з’єднує нас з рідним краєм (така тонка, але така міцна), не відпускає нас, тримає і тримає. І тільки побачиш квіточку, що росте вдома, або почуєш українську народну пісню, як у душі піднімається хвиля смутку і любові до того краю, де ти народився і зростав. А у дорослих тут минули роки юності, молодості, а можливо, і старості. І їм хочеться повернутися. І починаєш прислухатися до їхніх слів: «Цінуйте, бережіть свою країну! Іншої такої на світі немає!»


Завантаження...

Схожі твори

  • Яким має бути справжній друг Напевне, людина не вижила б, якби в неї не було родини і друзів, адже просто неможливо бути самому. У школі, на роботі, просто на вулиці нам буває необхідна допомога друга. Дружба — не […]
  • Не краса красить, а розум Коли ми вперше зустрічаємо якусь людину, ми найперше дивимося на її зовнішність, адже простіше почати спілкуватися з тим, хто подобається тобі на вигляд. Але навіть дуже гарна на обличчя […]
  • Хочеш їсти калачі — не сиди на печі Напевне найпрацьовитішою істотою у світі природи є бджола. Її праця важка: маленька комаха будує свою хатку, збирає нектар із квітів, потім перероблює його на мед. Але саме за цю важку […]

Коментарі

1 коментар до “Чар-зілля”
  1. Аліна сказав:

    Соченение просто супер!!!!!

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


7 + шість =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)