Без діла марніє сила

...

Голосуйте за цей твір

Часом буває, що молода, обдарована, сильна людина стає ні до чого не придатною. Це дуже прикро, але так іноді трапляється. Чому? Важко відповісти. Але одна з можливих причин, мені здається, криється в мудрому народному прислів’ї: «Без діла марніє сила».

Кожна людина має працювати. Я розумію, що іноді не хочеться щось робити (може, йти до школи, робити домашнє завдання, прибирати в оселі), але впевнений: якщо необхідно, треба щодня поборювати свої лінощі, небажання, втому.

«Під лежачий камінь вода не тече» — це правда. Хто нічого не робить, той нічого й не досягне. А крім того, якщо не працювати, не прикладати щодня, щохвилини до якоїсь справи свої здібності, розум, силу, ризикуєш їх втратити. Причому назавжди.

Я намагаюся планувати свій день таким чином, щоб не було жодної змарнованої хвилинки. Зранку — зрозуміло, йду до школи, після уроків — до спортивної секції (я займаюся баскетболом), потім поспішаю додому. В мене є молодші сестричка і братик, буває, що батьки допізна на роботі, тож часом доводиться нагодувати маленьких, допомогти брату з уроками (він учиться у першому класі), погратися з сестрою. А треба ж іще встигнути і свої домашні завдання зробити, і поспілкуватися з друзями. Та непогано б і приготувати вечерю для батьків, оскільки вони прийдуть дуже втомлені.

Та я не скаржуся, бо мені не так уже й важко це все робити. Крім того, я з дітей найстарший. Я можу допомогти батькові змайструвати щось, мамі — донести важкі сумки, а для дідуся з бабусею, коли приїжджаємо на літо, я взагалі головний помічник.

Я не хвалюся, просто по-іншому в нас не виходить. Та й, думаю, то все на користь. Адже кожна добра справа, яку ти робиш, приносить задоволення близьким людям. А якщо станеш тільки «лежати на печі», твоя сила і твій розум просто змарнуються, згинуть безслідно, оскільки ти їх ні до чого не прикладаєш, вони не стають нікому у пригоді й поступово сходять нанівець.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір «Як я уявляю щастя» Кожна людина починаючи зі свого народження має право на особисте щастя у своєму житті. Але ж чому одні його отримують, а інших щаслива доля минає стороною? Та й що таке щастя для […]
  • Твір на тему: «Радість різдва». Християнська етика. 7 клас. Вже багато століть український народ святкує Різдво Христове – одне з найкращих свят, що дуже шанується нашими співвітчизниками. Різдво являє собою чудове свято, що поєднало в собі […]
  • Твір-опис процесу праці за власним спостереженням Моя мама усе життя працює швачкою і має настільки великий досвід у цій професії, що мені інколи здається, що вона навіть з закритими очами зможе працювати на швейній машині та не […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


дев'ять + 6 =



или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)