Антоненко-Давидович Борис Дмитрович


Голосуйте за цей твір

Борис Дмитрович Антоненко-Давидович народився 5 серпня 1899 р. в передмісті м. Ромни — Засуллі в сім’ї машиніста-залізничника. Прізвище Антоненко-Давидович було одночасно псевдо­німом письменника і прізвищем його предків — реєстрових козаків Антоненків.

Спочатку він навчався в Охтирській гімназії, яку закінчив у 1917 p., потім вступив на природничий факультет Харківського університету, але згодом перевівся на історико-філологічний факультет Київсько­го університету. Закінчити навчання не зміг через матеріальні нестатки, тому займався самоосвітою.

У 1923 р. надрукував перше оповідання «Останні два» в київському журналі «Нова громада». Незабаром вступив до письменницької організації «Ланка» (згодом «МАРС»).

Одним з найвідоміших творів Б. Антоненка-Давидовича є повість «Смерть», що вирізняється своїм тонким психологізмом і гостротою поставлених у ній проблем. Критика розгромила твір, оскільки він не відповідав офіційній точці зору на зображені явища. Так само була сприйнята книга нарисів «Землею українською». Письменника було звинувачено у націоналізмі. Знесилений морально й матеріально, він виїздить до Алмати, влаштовується на роботу в державному видав­ництві.

2 січня 1935 р. письменника заарештовано і під конвоєм відправ­лено у Київ для допитів та очних ставок з Є. Плужником. Звинувачували Антоненка-Давидовича в тероризмі. Його засудили до десяти років концтаборів ГУЛАГу. Лише в 1956 р. письменник був реабілітований. Навіть по стількох роках нелюдських страждань він не зло­мився, не озлобився.

У 1957 p. Борис Антоненко-Давидович повертається до Києва, окрилений політичною і культурною «відлигою», мандрує Україною. З таборів він привіз деякі нотатки і чернетку роману «За ширмою». Однак у роки застою письменника знову починають цькувати, за над­руковані твори не виплачують гонорарів.

Помер Б. Антоненко-Давидович 9 травня 1984 р.

Схожі твори

  • Кандиба Олександр Іванович (Олександр Олесь) Олександр Іванович Кандиба (псевдонім Олесь) народився 5 груд­ня 1878 р. у м. Крига на Харківщині в родині хлібороба. Свої дитячі та юнацькі роки він провів на межі Гетьманщини і […]
  • Глібов Леонід Іванович Леонід Іванович Глібов народився 5 березня 1827 р. в с. Веселий Поділ Хорольського повіту на Полтавщині. Батько його служив упра­вителем у місцевих панів Родзянків. З часом родина […]
  • Маланюк Євген Євген Маланюк народився 20 січня 1897 р. в с. Ново-Архангельське на Херсонщині. Батько його був із чумаків, осілих запорожців. Дід замолоду чумакував. Мати була дворянського походження, […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


чотири − = 2или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)