Звідки течеш, річко-невеличка? (Складання гідронімічної легенди)

...

Голосуйте за цей твір

Все на світі має свій початок і кінець. Якось я подумав: а звідки бере свій початок річка, що протікає через наше місто?

Я живу в Києві, дуже люблю рідне місто і досить добре знаю його. Через Київ тече третя за розмірами річка Європи — Дніпро. Мабуть, у кожного мешканця столиці є на цій річці свій, власний куточок. Туди людина іде, коли хоче помилуватися природою. Беручи свій початок у південній частині Валдайського узвишшя, Дніпро перетинає три держави: Росію, Україну і Білорусь.

Про цю річку багато розповідав мені дідусь. Ми з ним часто бували на березі Дніпра в різну пору року і в різну погоду. Чудовий Дніпро вранці у тиху погоду! Вільно і плавно мчать його води. І дідусь мені розказав таку історію: «Є в Росії, у Смолен­ській області, селище Бочарове. Саме там починає своє життя наш Дніпро. Тонесенький ручай спускається в долину поблизу озера Гаврилівське. А через декілька сотень кілометрів, набравши силу, виливається широкою, повноводою рікою».

Цікаво, звідки ця річка має таку назву? Чи українська вона? Дідусь казав, що з цього приводу ходить багато легенд. Одна з них говорить, що назву дали їй три брати Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь. Але спеціалісти і вчені кажуть, що більшість назв річок у нашій державі іранського походження. Слово «Дніпро» перекладається як «глибока ріка». Але не завжди він мав таку назву. За часів Ки­ївської Русі його співучо і поетично величали Славутичем. А відомий грецький філософ Геродот називав Дніпро Борисфеном.

Змінилися часи, але й досі тече трьома державами красивий Дніпро. Широке і повноводне русло несе він у Чорне море. Дідусь живе біля Дніпра у Київській області. Кожного літа я приїжджаю до дідуся, і ми з ним ходимо милуватися цією річкою.

А тепер я ще й захоплююсь вивченням походження назв відомих мені річок. Зараз намагаюся дізнатися про Сіверський Донець. Я вважаю, що це дуже ціка­во — знати, звідки тече річка нашого міста і чому вона так називається.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 2 = чотириили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)