Жіноча доля в романі Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”

Багато хто з українських прозаїків і поетів (Т. Шев­ченко, Марко Вовчок, І. Нечуй-Левицький та ін.) присвятили свої твори показу жіночої долі. Усі героїні творів знають, що таке важка виснажлива праця, безправ’я, жебрацьке існування та злидні, і дуже рідко — що таке щастя.

Яскраво представлена ця тема в романі Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”, де письменник зма­лював цілу галерею жіночих образів: Мотря, Галя, Христя, бабуся Оришка. Життя кожної з них трагічне.

Особливо пестить автор теплими словами Мотрю. Це працьовита жінка, людина з великою силою волі. Здавалося б, життя її повинно бути світлим і спокійним, але життя її — це драма: “Не судилося Мотрі щастя. Не зазнала вона його змалку; не бачила дівкою, жінкою; не сподівалася замужньою вдовою…” Мотря тяжко працю­вала в наймах, щоб прогодувати стару матір і сина. Тяжка праця передчасно зістарила Мотрю, убила в ній тепло й любов, які мати не могла дати Чіпці, тому дуже часто вона била сина. Але все ж таки любила його, “як кожна мати свою дитину”. Від несправедливостей і без­правного життя Чіпка почав пиячити й займатися

Якщо ви бажаєта побачити твір повністю, лайкніть в одній із соцмереж (если после лайка не открывается обновите страницу!)

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 8 = тринадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)