Загальнолюдські цінності. Чи потрібні вони в житті сучасної людини?

...
Загальнолюдські цінності. Чи потрібні вони в житті сучасної людини? 4.33/5 (86.67%) 6 голос[ов]

Загальнолюдські цінності завжди були і будуть безумовною необхідністю в житті людини. Саме такі цінності створюють людину і роблять її відмінною від тварини. Існування цих цінностей може бути обумовлено різними причинами. Людина як біологічний вид наділена здатністю абстрактного мислення, тобто вона може замислюватися про сенс свого життя і робити з цього деякі висновки. Наприклад, люди прекрасно розуміють самі по собі і без жодного примусу, що поважати і з терпимістю ставитися до інших людей – це та загальнолюдська цінність, без якої людина просто не зможе існувати. З усього цього з часом виробилися цінності, закріплені в законодавствах багатьох країн, релігійні норми, а також філософські цінності – наприклад, «золоте правило моральності».

У законодавствах всіх країн світу закріплені прості правила – не можна вбивати людей, не можна красти, не можна обманювати, тобто здійснювати шахрайські дії. Існує і безліч інших законів, які виражають ті чи інші цінності. З плином часу цінностей стає все більше. Якщо раніше не вважалося обов’язковим захищати національні та інші меншини від дискримінації на законодавчому рівні, то зараз і це стало загальнолюдською цінністю. Більше того, не тільки національні закони, а й міжнародно-правові документи визнають це в якості загальнообов’язкового правила, а значить і в якості загальнолюдської цінності. Безумовно, сучасній людині і сьогодні залишаються потрібні ці цінності, саме тому правова держава захищає їх усіма можливими способами.

Безліч релігійних принципів було втілено в законах, але релігія залишається актуальною, оскільки вона містить велику кількість норм моралі. Не всі християнські гріхи заборонені також і законом, але, якщо люди утримуються і не грішать, світ навколо стає тільки краще. Тому можна вважати, що релігія теж містить деякі загальнолюдські принципи, і вона потрібна в житті кожної людини. Кожен, хто буде дотримуватися принципів християнства у своєму житті, незабаром сам зрозуміє, наскільки це важливо.

Філософське «золоте правило моральності» висловлює загальнолюдську цінність, яка звучить так: «стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе». Ця дуже зрозуміла фраза застосовна практично до кожної життєвої ситуації. Кожна людина хоче доброго і хорошого ставлення до себе, а значить повинна ставитися так само і до оточуючих. Цей принцип точно так само важливий і потрібний у житті людини, як закони і релігійні норми, оскільки він робить життя людини і суспільства більш простим та справедливим.

Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


9 + = дванадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)