Влада золота та її філософія в повісті Оноре де Бальзака «Гобсек»

Деякі з творів Бальзака, зокрема «Батько Горіо», «Гобсек», побудовані за прин­ципом поєднання двох рівних за своїм значенням сюжетів. Так, у «Гобсеку» ад­вокат Дервіль, сидячи у вітальні віконтеси де Гранльє, розповідає їй сумну істо­рію сім’ї графа де Ресто.

Батько Ернеста, граф де Ресто, свого часу одружився з дочкою татуся Горіо — Анастазі, яка згодом розорила чоловіка, пустивши за вітром всі його статки за­ради світського авантюриста Максима де Трая. Дервілю, який тоді лише розпо­чинав свою адвокатську практику, ледь вдалося зберегти частину майна графа де Ресто для його сина. Такий, здавалося б, сюжет повісті. Але насправді це не так. Адже головну роль у цій історії виконує Гобсек, живе уособлення влади золота над людьми.

Перейнявшись довірою до Дервіля, Гобсек ділиться з ним своїми думками, а особливо філософією життя, яка, на перший погляд, відверто лякає своїм ци­нізмом. «З усіх земних благ, — говорив Гобсек, — є тільки одне, досить надійне, щоб людина прагнула його. Це… золото».

У всьому, що стосувалося грошей, Гобсек був аж надто неприємний: жадіб­ний, жорстокий до боржників, безкомпромісний у розмові. З іншого боку, Гобсек — постать не тільки типова, але й певною мірою гіперболізована. Мені зда­ється, що в оцінці Гобсека найбільше мав рацію Дервіль, який пізнав його краще, ніж

Якщо ви бажаєта побачити твір повністю, лайкніть в одній із соцмереж

Коментарі

1 коментар до “Влада золота та її філософія в повісті Оноре де Бальзака «Гобсек»”
  1. Влад Семенів коментує:

    Дуже гарний твір.

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ вісім = 15


Последние новости на форуме:
или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)