Вірний приятель — то найбільший скарб

Коли я маленьким мамі казав, що в мене багато друзів, а у неї тільки одна по­друга Наталка, вона загадково посміхалася і говорила, що я ще не все розумію і до цієї теми ми повернемося пізніше.

І ось нещодавно ми з мамою знову заговорили про друзів.

«Одного разу, — сказала мама, — ти зустрінеш найближчу тобі людину: за думками, мріями, спільними інтересами. Не пропусти цього моменту! Бо він ду­же важливий. Звичайно, дуже важко одразу зрозуміти, хто перед тобою — справ­жній друг чи просто приятель.

Ми часто говоримо: «Справжній друг! Справжній друг!» А чи замислювався ти над тим, яким він має бути, як його знайти серед багатьох знайомих, з якими ти проводиш своє дозвілля?»

Я розповідав мамі про своїх друзів, однокласників. Вона розказала мені про своїх приятелів, про свою подругу Наталку.

«Придивись до людини, — говорила вона, — і одразу все стане ясно. Перш за все, справжній друг буде сприймати тебе таким, який ти є, не дорікаючи тобі за твої звички та уподобання. Недарма ж кажуть, що друг — це той, хто знає всі твої недоліки і все-таки любить тебе.

По-друге, тобі буде дуже цікаво спілкуватися з ним. Годинами можна просиджувати, обговорюючи всі хвилюючі тебе питання. По-третє, в біді така люди­на тебе ніколи не кине, пройде з тобою все, віддасть останнє, відірве від себе, аби тобі було добре».

Ми ще довго розмовляли з мамою. Вона згадувала різні життєві ситуації, ко­ли дружба допомагала їй у скрутному становищі. Обговорювали книжки і фільми про справжніх друзів. І вирішили, що недарма кажуть: «Друг — це той, хто входить у твої двері, коли весь світ виходить з них». Хіба не так?

Звичайно, в житті будуть різні ситуації: суперечки, сварки, непорозуміння. Але серед всього цього справжній друг знайде в собі силу поступитися, а мож­ливо, і перший вибачиться.

В народі говорять: «Життя прожити — не поле перейти». І це дійсно так. Справжня дружба перевіряється і випробується роками, відстанню, різними си­туаціями. І мені потрібен буде ще не один рік, аби остаточно переконатися, хто ж поруч зі мною: вірний друг чи тільки приятель.


Схожі твори

  • Хто для мене приклад Люди, які вважають себе досконалими, помиляються. У кожного з нас є недоліки або навіть і вади, і щоб позбутися їх, потрібна допомога — приклад людини, котра змогла цього досягти. Немає нічого пога...
  • Не краса красить, а розум Коли ми вперше зустрічаємо якусь людину, ми найперше дивимося на її зовнішність, адже простіше почати спілкуватися з тим, хто подобається тобі на вигляд. Але навіть дуже гарна на обличчя чи одяг лю...
  • Хочеш їсти калачі — не сиди на печі Напевне найпрацьовитішою істотою у світі природи є бджола. Її праця важка: маленька комаха будує свою хатку, збирає нектар із квітів, потім перероблює його на мед. Але саме за цю важку працю люди д...

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 4 = тринадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)