Твір-роздум на тему: «Брехня – рідна сестра страху»


Твір-роздум на тему: «Брехня – рідна сестра страху»

Таке поняття, як брехня – досить складне, але у будь-якому випадку це явище вважається пороком и майже ніколи не має виправдань. Але брехня все ж таки потрібна людству, бо в іншому разі вона б уже давно щезла з лиця Землі.

Іноді кажуть: «Брехня на благо чи рятування», але дійсно це так чи можна все ж таки обійтися без неї? Щодо мене, то я вважаю, що брехня однозначно є ділом недобрим. Адже коли людина бреше, незважаючи з причин і обставин, вона вводить людей в оману. Може вона хоче просто щось скрити від сторонніх, а можливо просто хоче посміятися над дурнішими, а інколи, що вже зовсім погано – використати обманутих людей у своїх цілях. А буває, що людина бреше з остраху отримати покарання. Саме у таких випадках кажуть, що «брехня – рідна сестра страху». У будь-якому разі брехню свого співрозмовника, навіть коли вона не таїть в собі користь, вже з самого початку розмови я бачу як недобрі спонукання щодо мене. Як мінімум, ця людина до мене байдужа.

Існує така собі «брехня на благо» або «брехня заради порятунку». Та я вважаю це лише виправданням і допускаю таку брехню у самих крайніх випадках. Люди іноді не говорять правди, щоб не засмучувати своїх друзів, близьких або родичів. Наприклад, хворому можуть не сказати, що його хвороба смертельна. В цьому випадку він отримає додаткові сподівання на порятунок і обов’язково проживе довше. Або комусь не кажуть про неприємність і заспокоюють людину, виграючи час для того, щоб підготувати її до поганої звістки. Нажаль, така брехня залишається брехнею та існує велика вірогідність того, що вона швидко розкриється і той, хто брехав і цим прагнув зробити іншому лише краще, опиниться в неприємному положенні і буде вважатися брехуном. Людина все одно буде відчувати недобре, мучитися і страждати. А потім все-таки дізнається правди, і, хто його знає, чи не краще було все сказати їй відразу!

Єдиний варіант «брехні на благо або заради порятунку», який визнаю особисто я – це промовчати там, де дійсно говорити не можна. Але це вже і не брехня, бо інформацію ми не перебріхуємо, а просто замовчуємо. Наприклад, промовчати можна у випадку небезпеки і тим самим уникнути паніки. Або промовчати можна заради того, щоб не завдати глибокої сердечної рани. Недарма кажуть, що іноді «Мовчання – золото». Але ні в якому разі не слід брехати, щоб потім не складати, щоб не потім придумувати подальшу брехню і не перекручувати те, що хочеш сказати.

Не люблю я і тих людей, які брехню не вважають чимось неприроднім і брешуть не заради якоїсь мети, а, скоріше, за звичкою. Я деяких таких людей добре знаю, навіть з деякими дружив. Але дружба ця була недовгою, бо з ними можна спілкуватися, але ні в якому випадку неможна дружити і вести спільні справи, бо обов’язково потрапиш у якусь халепу. Іноді замислюєшся над тим, що ж штовхає

Якщо ви бажаєта побачити твір повністю, лайкніть в одній із соцмереж

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 6 = два


Последние новости на форуме:
или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)