“Слово о полку Ігоревім” — шедевр давньоукраїнської літератури

“Слово о полку Ігоревім” — найвидатніший твір давньоукраїнської літератури, який разюче, відрізняється від пам’яток духовного письменства: на автора “Слова” вплинули твори світської літератури. Також відрізняється “Слово” і від літописів. Дехто з літературознавців та істориків вважає, що велике значення при створенні образного ряду цього твору мав вплив дохристиянських традиційних вірувань.

Цікаво, що “Слово о полку Ігоревім” оповідає про невдалий, навіть трагічний похід. Загрозливі віщування супроводжують приготування до походу: “Сонце йому тьмою путь заступало; ніч, стогнучи, йому грозою птиць збудила”, “Уже бо біди його птаство по дубах пильнує, вовки жах наводять по яругах, орли клектом на кості звірів зовуть”. Проте похід Ігоря триває. Перша битва була вдалою: військо Ігоря здобуло перемогу. Автор “Слова” добре пам’ятає про “віки Трояна”, “літа Яросла­ва”, “походи Олегові”. І тим гірше йому було описувати жорстоку поразку русичів: “Никне трава жалощами, а дерево з тугою к землі приклонилось”.

Князівський розбрат став однією з причин поразки. Золоте слово сказав Святослав, який побачив віщий сон. Він звернувся до кожного князя особисто, нагадавши про колишні славні перемоги. Княгиня Ярославна, яка є у творі втіленням жіночності, плаче за своїм чоловіком, і

Якщо ви бажаєта побачити твір повністю, лайкніть в одній із соцмереж (если после лайка не открывается обновите страницу!)

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


3 − три =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)