Реферат на тему: «Історія відкриття кисню»

Реферат на тему: «Історія відкриття кисню»

У кисня цікава історія відкриття. Він, можна сказати, був відкритий тричі. Затримці його відкриття сприяли властивості кисню, такі як газоподібність, безбарвність, відсутність смаку і запаху. Але вчені ще в далеку давнину припускали про існування даної речовини.

Цікавим фактом є те, що вперше кисень виділили не хіміки. Це зробив винахідник підводного човна К. Дреббель ще на початку XVII століття. Цей газ він використовував для дихання в човні при зануренні воду. Але роботи винахідника були засекречені. Тому відкриття К. Дреббеля не зіграло великої ролі у розвитку хімії.

Офіційно ж було відкрито кисень практично одночасно, незалежно один від одного, великими хіміками XVIII століття шведом Карлом Вільгельмом Шеєле і англійцем Джозефом Прістлі. Шеєле виділив кисень трохи раніше, проте його трактат «Про повітря і вогонь», де були надані дані про кисень, був опублікований пізніше, ніж повідомлення про відкриття Прістлі. Вони відкрили новий газ. Вважається, тільки і всього.

А ось головною ж фігурою у відкритті кисню є великий французький хімік Антуан Лоран Лавуазьє. Він дізнався про кисень від самого Прістлі. Лавуазьє не знав, що в процесах горіння приймає участь не все повітря, а лише його частина. Він протягом двох років займався вивченням процесів горіння і довгий час  проводив скрупульозні  наукові виміри.

Лавуазьє проводив досліди з оксидом ртуті. Для цього він використовував запаяну реторту. Лавуазьє поміщав у реторту ртуть, запаював її і нагрівав. Він спостерігав утворення червоного оксиду ртуті, зменшення об’єму повітря і збільшення маси прореагованої ртуті.

В іншій реторті, при більш високій температурі, він розкладав отримані в попередньому досвіді 2,7 г оксиду ртуті, в результаті чого отримував 2,5 г ртуті і 8 кубічних дюймів газу, про який говорив Прістлі. У першому досліді, в якому частина ртуті була перетворена на оксид, якраз на 8 кубічних дюймів зменшився об’єм повітря, а те, що в ньому залишилося, стало азотом – неживим газом, який не придатний ні для дихання, ні для горіння. Газ, виділений при розкладанні оксиду, виявляв властивості, протилежні властивостям азоту, і Лавуазьє назвав його «життєвим газом». Лавуазьє вивчив і з’ясував сутність процесу горіння. Був зроблений найсильніший удар по теорії Флогістону і потреба в ній одразу ж зникла.

Такою є коротка історія відкриття найважливішого хімічного елемента – кисню, який займає основну масу земної кори.


Схожі твори

  • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація перекладається з латин...
  • Твір на тему: «Що таке скаути» Скаути – це представники міжнародного молодіжного неполітичного руху, метою якого є підтримка молоді в її духовному, розумовому і фізичному розвитку для того, щоб вона могла відігравати суттєву...
  • Реферат на тему: «Поселення Македонії за часів Філіпа ІІ” Під час правління короля Філіпа ІІ грецькі держави заповнювали південну частину Балканського півострова на південь, приблизно, від теперішніх Салонік. За своїм загальним характером країна, яку ...

Коментарі

2 коментарі до “Реферат на тему: «Історія відкриття кисню»”
  1. Лалка коментує:

    Спс виручили

  2. Лалка коментує:

    Спс виручили лалки

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


вісім + = 14или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)