Ой, яка чудова українська мова!

“Наша дума, наша пісня не вмре, не загине”, — писав Тарас Григорович Шевченко. Цей геніальний поет якнайкраще розумів значення мови для повноцінного існу­вання народу.

Українська мова дуже мелодійна. Слухаючи, як гозорять носії нашої мови, упевнюєшся, що пісенна основа в ній має величезне значення. В одному оповіданні я прочи­тав про цікавий епізод, який стався з іноземцем-мандрівником. Прибувши з Україну і вперше почувши українську мову, іноземець запитав у свого супутника: “Про що вони співають?” — “Вони просто розмовляють, — відповів той і додав: — Це ж українці”.

Українська мова щедра на добро, тепло й ласку. Ма­буть, тільки в українській мові існує так багато пестли­вих слів: “лошатко”, “дівчинонька”, “коточок”. Звідки ж у нашій мові стільки ласки і добра?

Небагато мов світу можуть похвалитися такою бурем­ною історією. Небагато з них витримали чужинський тиск такої напруги й люті. І ось за умов виживання українська мова виробила в собі доброту замість бажан­ня помсти.

Сьогодні національна мова українців набула статусу державної, вона вивчається, відроджується і вдоскона­люється. Нарешті народ України почав жити за прави­лом: “І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь”. Це правило повинне виконуватись і в галузі української мови.


Схожі твори

  • Комп*ютерна мишка Якось мишка посварилась з монітором.Вона думала, що її робота це тільки клікання,а в монітора на багато яскравіша робота. Мишка вирішила знайти іншого друга, щоб її зн...
  • Твір на тему ”Як розуміння притчі про кукіль допоможе тобі змінити своє життя” Притча про кукіль, як і переважна більшість усіх біблійних притч, досить нескладна для розуміння. Для неї Ісус використав приклад з повсякденного життя селян. Це надало йому змогу у досить дост...
  • Твір на тему “Яка краса врятує світ” На мій погляд, сама природа подбала про те, щоб все, що вона створила і що є в ній живим, було красивим і приваблювало людей. Це і красивий ліс, який одягнувся у зелений наряд, і красиве безкра...

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 8 = шістнадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)